wyszperane 09/11/14

11-go listopada

JAK CO ROKU BĘDZIEMY OTACZAĆ SEJM RÓŻAŃCEM ŚWIĘTYM

Msza święta za Ojczyznę w kościele św. Aleksandra, początek 10-ta na pl. TRZECH KRZYŻY

Marsz Niepodległości: Początek Rondo Romana Dmowskiego 15-ta.

za:   http://dakowy.e-kei.pl//index.php?option=com_frontpage&Itemid=1

„Pan, na którego widok wiemy od razu, że nie znać go wcześniej było błędem niewybaczalnym”, tak o Chrystusie mówi Claudel. Rozpoznać Chrystusa nie jest trudno, gdy jest się z narodu katolickiego, który ma historię tysiącletnią. Nie można się tylko bać. Nie można dać się zastraszyć temu, kto chciałby być jak Bóg, a może być tylko małpą Boga. I trzeba mieć pokorę. Pokory uczy nas nasza Królowa.  Niepokalana.
„Żaden błąd trwały nie jest. Wśród milionów trudności, kruczków, sofizmatów, matactw i kłamstw, najmniejsza prawda i tak pozostaje w całości tym, czym była”.
http://ewapolak-palkiewicz.pl/moda-bagietke/

Ks. Corrado Maggioni, bliski arcybiskupowi Piero Mariniemu, został nowym podsekretarzem Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów. Pracę dla tej dykasterii zakończyli ks. Anthony Ward oraz ks. Juan Miguel Ferrer Grenesche – znani z sympatii dla tradycyjnej liturgii.
http://www.pch24.pl/kolejne-zmiany-w-kongregacji-ds–kultu-bozego,32021,i.html#ixzz3IcHzzlsj

Nie są to błędy młodości, nie są to żadne ludzkie słabości. Z punktu widzenia religii są to grzechy, a z ludzkiej perspektywy są to co najmniej nieprzyzwoite zachowania (być może nawet złamanie prawa). Hofman, Kamiński i Rogacki powinni zostać wyrzuceni z partii. Natychmiast. Bez możliwości powrotu. Powinni zniknąć z polityki i nie dlatego, że gorszych od nich nie ma, bo jeśli przypatrzymy się bliżej, to tych gorszych jest sporo, ale nie o to chodzi, żeby szukać gorszych, ale lepszych. A ci trzej posłowie są źli.
Szlag mnie trafia, gdy widzę zachowania posłów prawicy, którzy są głupsi niż ustawa przewiduje. Wiedzą, że są pod ciągłą kontrolą, że media nie przepuszczą żadnego ich błędu, a mimo tego, pozwalają sobie na takie zachowania.
http://niepoprawni.pl/blog/prawymsierpowympl/spowiedz-prawicy


Szwedzka policja określiła 55 stref, w których rządzą islamskie gangi. Nie wjeżdżają do nich karetki ani wozy strażackie. Terenów tych nie patroluje też policja.
Krajowy Zarząd Szwedzkiej Policji opublikował pod koniec października raport, w którym oficjalnie określono 55 stref znajdujących się poza kontrolą władz. W większości to tereny podmiejskie dużych miast.
http://www.pch24.pl/szwecja–w-55-miejscach-rzadza-muzulmanie–policja-tam-nawet-nie-zaglada,31921,i.html#ixzz3IcHToH3H

Cóż łączy te oddzielone dekadą wydarzenia? Są one kolejnymi odsłonami procesu pozbawiana polskiego narodu elit i zastępowania ich upiorną karykaturą. W efekcie planowej i systematycznej anihilacji elit przez komunistyczny i nazistowski totalitaryzm, Polska weszła w okres powojenny z „odciętą głową”. Główny beneficjentem tej dramatycznej sytuacji, w jakiej znaleźli się Polacy, byli oczywiście Sowieci. Pokonane Niemcy nie mogły już tej sytuacji wykorzystać. Rosjanie, wprawieni w instalowaniu we władzach ludzi całkowicie sobie podporządkowanych, szybko osiągali na tym polu sukcesy.
http://www.pch24.pl/polska-z-odcieta-glowa,31984,i.html#ixzz3Ibo2OTJ2

Znów głośno o Jerzym Owsiaku. Tym razem w związku z przegranym przez niego procesem, jaki wytoczył Piotrowi Wielguckiemu (bloger MatkaKurka). Bloger właśnie ujawnił 28 stron pisemnego uzasadnienia wyroku Sądu Rejonowego w Złotoryi. Okazuje się, że sąd zmiażdżył noszonego na rękach przez salon III RP Owsiaka.
Sąd w większości spraw i wątków przyznaje rację… blogerowi, sugerując w sposób mniej lub bardziej oczywisty, że Owsiak po prostu nie potrafił udowodnić swoich racji.
Sąd przyznał w wielu miejscach, że twierdzenia Wielguckiego były prawdziwe! „Niektóre zawarte w artykułach twierdzenia, dotyczące: kosztów organizacji tzw. finałów WOŚP, sposobu przeprowadzania zbiórki publicznej, Piotr Wielgucki oparł o fakty powszechnie znane, które w szczegółach wykazywał w toku procesu. Wszystkie twierdzenia Piotra Wielguckiego, zawarte w wymienionych publikacjach i objęte skargą oskarżycieli prywatnych, były prawdziwe” — podkreśla sąd.
http://dakowy.e-kei.pl//index.php?option=com_content&task=view&id=14194&Itemid=100

Ogromny skandal w KE, Urząd Skarbowy w Luksemburgu stworzył raj podatkowy, podpisywał umowy z dużymi światowymi koncernami, dzięki czemu unikali płacenia podatków w krajach rzeczywistej działalności
http://dakowy.e-kei.pl//index.php?option=com_content&task=view&id=14192&Itemid=47


Prawda i fałsz o dotacjach z UE
http://marucha.wordpress.com/2014/11/05/prawda-i-falsz-o-dotacjach-z-ue-2/


Może by więc zacząć od uporządkowania mechanizmu pozwalającego obywatelom wpływać na decyzje ich dotyczące, przy pomocy referendum? Należy domagać się zmiany ustawy o referendum tak, by po zebraniu pod wnioskiem określonej liczby podpisów było one obligatoryjne, a wynik referendum bez względu na frekwencję wiążący dla władzy.” — M.Todd