KOLEJNA FARSA SĄDOWA.

za:  http://dakowski.pl//index.php?option=com_content&task=view&id=14589&Itemid=100

Anna Kołakowska

Kolejny wyrok sądu w Gdańsku w trybie nakazowym dla młodego człowieka za protest. Piątego marca 2015 r. przed Sądem Rejonowym w Gdańsku odbędzie się rozprawa dwudziestoletniego studenta Krzysztofa Przyborowskego. We wrześniu sąd w Gdańsku skazał go, podobnie jak Marysię Kołakowską w trybie nakazowym na 40 godzin prac społecznych. Wyrok zapadł w lipcu, ale Krzysztof dowiedział się o tym dopiero po trzech miesiącach, gdy otrzymał pismo z sądu. Po odwołaniu się od wyroku nakazowego sąd wyznaczył termin rozprawy z udziałem oskarżonego. Młody człowiek, działacz ONR został skazany za zorganizowanie protestu przeciwko demonstracji feministek i środowisk homoseksualnych, która miała miejsce w dniu 11 marca.

Trudno było nie zaprotestować skoro feministyczna demonstracja odbywała się na Placu Poległych Stoczniowców pod pomnikiem zamordowanych w grudniu 1970 r. robotników. Wobec tej jawnej profanacji młodzież, zorganizowana w czternastoosobowe, oddzielone od siebie grupy wyrażała oburzenie, skandując hasła adekwatne do adresatów czyli “Raz sierpem raz młotem czerwoną hołotę!” itp.

Przy czym ich spontaniczna reakcja była w pełni uzasadniona ponieważ zgromadzeni lewacy mieli na transparentach hasła antykatolickie i proaborcyjne. Krzysztof został oskarżony przez policję o zorganizowanie nielegalnej demonstracji choć prawo dopuszcza spontaniczne protesty, a demonstrowania w grupach do czternastu osób nie wymaga legalizacji.
Anna Kołakowska

==============================

…Trzeba pamiętać iż w takich przypadkach, najpierw obecna ubecja czyli policja stara się pozyskać nowych swoich informatorów…

Niektórzy się łamią inni nie. Warto też przyglądać się wyrokom sądowym bo one z reguły są powiązane z “ustaleniami” podczas przesłuchań

Piotr Z

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *