Bosak o konflikcie na Ukrainie: To nie nasza wojna [wideorelacja]

za:   http://www.ngopole.pl/2015/02/03/bosak-o-konflikcie-na-ukrainie-to-nie-nasza-wojna/

Bosak 2015

 Tomasz Greniuch

 2 lutego w Opolu odbyło się otwarte spotkanie z wiceprezesem Ruchu Narodowego, kandydatem na prezydenta miasta Zielonej Góry Panem Krzysztofem Bosakiem. Spotkanie od samego początku przyjęło formułę wolnych pytań, a moderatorem swoistej debaty z publiką był opolski pełnomocnik Ruchu Narodowego Michał Maliński. Mogliśmy się dowiedzieć o początkach zaangażowania Bosaka w działalność wpierw społeczną (od 14 roku życia działał w harcerstwie, mając 18 lat wstąpił do Młodzieży Wszechpolskiej),

a następnie polityczną (Bosak w wieku 23 lat został najmłodszym posłem na sejm III RP, warto w tym miejscu dodać, że w okresie II RP najmłodszym posłem był Zbigniew Stypułkowski, członek Stronnictwa Narodowego). Nie zabrakło pytania o udział pana Krzysztofa w telewizyjnym show „Taniec z

gwiazdami”. Bosak odpowiedział, że początkowo propozycję TVNowskiej stacji przyjął

za żart (mainstreamowi dziennikarze celowali we „wkręcaniu” prawicowych polityków, po czym opisywali tego typu prowokacje) i dopiero po pół roku przyjął propozycję wychodząc ze słusznego założenia, że jest to szansa do szerszego zaistnienia i większej rozpoznawalności, bowiem gdy różne serwisy informacyjne ogląda kilkaset tysięcy widzów, to już „Taniec z Gwiazdami” gromadził przed odbiorniki miliony Polaków. Nie zabrakło pytań o konflikt na Ukrainie, czy, typowo opolskie, pytanie o status mniejszości niemieckiej. Na pierwsze pytanie Bosak odpowiedział krótko: To nie nasza wojna. Odpowiadając na drugie pytanie zaczął od statusu mniejszości Polskiej na Litwie, która nie posiada tak rozbudowanych praw jak cieszący się nimi opolscy Niemcy. Postulował o wyznaczenie wyraźnych granic, które powinny być wspólnie wypracowanym konsensusem, a nie narzuconym przez mniejszość dyktatem.

Każdy z obecnych mógł zadać prelegentowi dowolne pytanie, dzięki czemu wczorajsze spotkanie należy do jednych z ciekawszych i jest znakiem na to że liderzy Ruchu Narodowego nie boją się publiczności (co można np. zauważyć wśród liderów Twojego Ruchu) i zdawanych przez nią trudnych często pytań, lecz są gotowi zmierzyć się z nimi.

Po zakończeniu pytań, opolski pełnomocnik struktur zaprosił zainteresowanych działalnością w Ruchu Narodowym do zapoznania się z pełnomocnikami powiatowymi (do tej pory opolskie struktury RN istnieją w siedmiu na 12 powiatów województwa opolskiego) i przedstawił zgromadzonym plany na najbliższą przyszłość, czyli włączenie się do organizacji obchodów Narodowego Dnia Pamięci o Żołnierzach Wyklętych w dniu 1 marca w trzech powiatach opolskim, nyskim i brzeskim.

Tomasz Greniuch

Jedna myśl nt. „Bosak o konflikcie na Ukrainie: To nie nasza wojna [wideorelacja]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *