wyszperane 28/12/14

Obchody 2017 r. Papież uczci reformację ale nie wiadomo czy przyjedzie do Fatimy
http://www.bibula.com/?p=78744

Trend jest wyraźny: młodzi porzucają Novus Ordo i coraz liczniej kierują się w stronę Mszy tradycyjnej.
http://sacerdoshyacinthus.wordpress.com/2014/12/27/trend-jest-wyrazny-mlodzi-porzucaja-novus-ordo-i-coraz-liczniej-kieruja-sie-w-strone-mszy-tradycyjnej/

Godzinki są sposobem nabożeństwa ku czci Najświętszej Maryi Panny dla ludzi świeckich. Powstały wedle wzoru pacierzy kapłańskich (brewiarza), zachowały ich modlitwę wspólną i hymny rozpoczynające poszczególne godziny. Śpiewanie Godzinek było powszechne w Polsce przez setki lat. Warto wrócić do dawnej tradycji i poświęcać Panu Bogu czas o każdej porze dnia.
http://msza.net/i/godzinki.html

Oto na stronie tytułowej tego pisemka widzicie pewien wizerunek Matki Bożej. Jest on Wam z pewnością znany. Pochodzi z XVI wieku, dokładnie z roku 1531. Żaden artysta tu na ziemi go nie tworzył, nie można nawet powiedzieć – namalował, ponieważ współczesna nauka nie jest w stanie wykryć na tym płótnie jakiegokolwiek śladu pędzla bądź farby. Służyło ono kiedyś za coś w rodzaju peleryny pewnemu meksykańskiemu chłopu, który osłaniał się nim przy pracy lub używał go jako zawieszoną na szyi chustę. Każdy mieszkający na wsi Meksykanin miał taką pelerynę, nazywaną “tilmą” – nie było w tym nic nadzwyczajnego. Była ona sporządzana z włókna kaktusowego, które zazwyczaj po 20 latach zużywało się kompletnie.
Jednak tilma z obrazem Matki Bożej wciąż istnieje – po prawie 500 latach. Jest wystawiona w dużym kościele w Guadalupe. Co roku pielgrzymuje tam wiele tysięcy katolików. Guadalupe jest najczęściej odwiedzanym sanktuarium maryjnym na świecie. To, że płótno nie uległo zużyciu i ocalało nawet po bombardowaniu, jak również to, że obraz w niewyjaśniony sposób znajduje się na szorstkich włóknach kaktusowych, stanowi tylko część trwałego cudu, dokonującego się na tilmie. O wiele więcej można by na ten temat napisać.
http://dakowski.pl//index.php?option=com_content&task=view&id=14593&Itemid=46

Orban powiedział we wtorek w telewizji publicznej, że rozpoczęła się nowa era , kiedy to Stany Zjednoczone nie tylko przeszkadzają z boku, ale biorą czynny udział wtrącając się do polityki wewnętrznej w krajach Europy Środkowej.
Orban powiedział, że w związku z konfliktem rosyjsko-ukraińskim, i toczącymi się rozmowami o wolnym handlu między Unią Europejską i USA, amerykańskie interesy w zakresie energetyki i handlu stały się szczególnie wyraźnie widoczne.
„Jest wyraźnie widoczne że istnieją dwa problemy, istnieją wyraźne zarysowane amerykańskie interesy: w polityce energetycznej i wymiany towarowej” – powiedział Orban.
„Chcą nas wciągnąć do konfliktu, który może mieć dla nas złe skutki. Mamy poczucie, że zimna wojna między USA i Rosją nabiera kształtu, ale my nie chcemy wziąć w tym udziału ” – dodał.
http://marucha.wordpress.com/2014/12/27/polowanie-na-orbana-rozpoczete/

Ostatnio Merck wypuścił na rynek nowa  wersje szczepionki Gardasil (9), która jest jeszcze bardziej toksyczna niż poprzednia. Zawiera podwójną dawkę silnie neurotoksycznego i immunotoksycznego aluminium.
Warto tez wiedzieć, że dziewczęta i młode kobiety prawie nigdy nie umierały z powodu raka szyjki macicy, a teraz tysiące ich są zabijane szczepionkami, które mają je przed tym rakiem chronić, choć istnieje zero dowodów, że chronią.
Szczepionki HPV są głównym narzędziem sterylizacji dziewcząt I młodych kobiet, wywołują poronienia i uszkodzenia płodów.  Jest wielkim skandalem, że zostały zatwierdzone  do użycia bez dowodów ich skuteczności i bezpieczeństwa.   
http://dakowski.pl//index.php?option=com_content&task=view&id=14596&Itemid=53

– 19 i 20 listopada obdzwoniłem powiatowe komisje. Według nich miałem 6874 głosy. 22 listopada w protokole wojewódzkiej komisji okazało się, że mam 3091 głosów – przekonuje Misiewicz.
Na dowód załączył pismo jednego z pracowników starostwa w Piasecznie. Zaświadcza on, że z informacji wygenerowanej z „systemu platformy cyfrowej” wynikało, iż miał w tym powiecie 2335 głosów. Kilka dni później w protokole znalazła się liczba 515 głosów.
Sąd zdecydował się zbadać protest. „W dniu 23.12.2014 r. zostało wydane zarządzenie o doręczeniu odpisów protestu komitetom wyborczym oraz Komisarzowi Wyborczemu wraz z zobowiązaniem do zajęcia stanowiska w sprawie” – poinformowało nas biuro prasowe.
http://dakowski.pl//index.php?option=com_content&task=view&id=14578&Itemid=100

Ileż to było szyderstw i śmiechu, ileż zarzutów, że opozycja znów odpływa, a podpisy w obronie lasów państwowych to popisy szaleństwa.
Jeszcze kilkanaście dni temu poseł PSL Marek Gos grzmiał, że politycy PiS „próbowali wmówić Polakom” jakieś rzekome plany prywatyzacji lasów, tymczasem
Żaden z polityków koalicyjnych nigdy i nigdzie takiego pomysłu nie miał i nie próbował go realizować.
A co koalicja, wraz z SLD, chciała zrobić? Rzekomo zwiększyć ochronę lasów. W jaki sposób? Wpisując do Konstytucji zakaz przekształceń własnościowych lasów zarządzanych przez państwo z wyjątkiem – uwaga – „uzasadnionego celu publicznego”.
Nie minęło kilkadziesiąt godzin i dowiedzieliśmy się jak jest naprawdę, co to za „uzasadniony cel publiczny” mają na widoku. Sprawę opisał portal wPolityce.pl na podstawie słynnych wycieków dokumentów (Wikileaks) z amerykańskiej administracji.
http://wpolityce.pl/gospodarka/227478-teoria-spiskowa-w-praktyce-plan-wywlaszczenia-polakow-z-lasow-panstwowych-istnieje-a-firmuje-go-komorowski

– PŻB kupuje od Włochów prom za 100,0 mln złotych
[  …  ]
MSP obniża wartość akcji z 10,0zł na 3,90 zł co oznacza, że wystawione 91,64% wszystkich do kupienia akcji [PŻB ] wyceniono na 37,0mln zł.
[  …  ]
firma która sprzedała prom jest zainteresowana kupnem, kupuje i jak widać ma PŻB na własność, ma sprzedany prom i zarabia jeszcze 63,0mln zł.
http://niepoprawni.pl/blog/rejms/kolejny-przekret
To dla nich wielki kłopot. Chcieli się pozbyć promu, a mają go z powrotem, a do tego jeszcze całe PŻB. Cóż zrobią z tymi 63 mln PLN? A wszystko to z winy Ministerstwa Skarbu Państwa polskiego.   

Im większy kłamca i oszust, im większy dyletant – tym bardziej nadaje się tutaj do „rządzenia”. Stąd te większe i mniejsze afery, które trzeba upychać pod dywanami teoretycznego państwa, które przecież miało być drugą Japonią, drugą Irlandią aż w końcu się stało drugą Polską Ludową. Bo jak mówi przysłowie: niedaleko pada jabłko od jabłoni. Dotyczy to jabłoni, której nie wycięto 25 lat temu mimo tego, że przez 45 lat rodziła zatrute owoce. Nie udało się zatem zaszczepić demokracji do zatrutego drzewa, którego korzenie sięgają czasów głębokiej komuny. Do czasów, gdy rodzice i dziadkowie resortowych dzieci utrzymywali przy pomocy propagandy system, który przetrwał do dzisiaj w postaci „naszej” demokracji. A więc demokracji, która różni się od normalnej demokracji tym, że tam –  w dalekiej Europie – żaden z oszustów, złodziei i dyletantów, którzy tutaj rządzą, nie ostał by się nawet tydzień. Jak ta minister z Finlandii, która nieopatrznie zrobiła prywatne zakupy służbową kartą. Stąd też istniejący nad Wisłą system jest parodią demokracji. To jest groteska, opisywana już w „Karierze Nikodema Dyzmy”, czy w „Misiu” Barei. Ten system, w którym żyjemy zbudowany jest bowiem na miarę naszych możliwości…
http://niepoprawni.pl/blog/kapitan-nemo/aferalna-polska-ludowa-na-25-lecie-wolnosci

Przykre, ale przez całe 25-lecie pozwalamy się medialnie manipulować raptem kilkuset ludziom, którzy w dużej mierze nie mają nic etnicznie wspólnego z polskim narodem a jeżeli już to wywodzą się z moralnie wątpliwych kręgów komunistycznych lub też reprezentują antypolskie idee. Duże część tych mediów jest też dodatkowo przecież finansowana ze środków na pewno nie polskich... więc reprezentuje interesy swoich właścicieli…   Oglądając nie tylko TVN, ale i Polsat czy TVP nie mogę oprzeć się wrażeniu, że magdalenkowo-okrągłostowa zdrada narodowa może trwać do dzisiaj tylko i wyłącznie dzięki propagandzie owych mediów. Podobne wrażenie mam czytając GW, Wprost czy Politykę.
http://niepoprawni.pl/blog/krzysztofjaw/polska-bez-gw-i-tvn-a-takze-bez-innych-wrazych-mediow

„Francuskie samobójstwo”, w którym autor stara się między innymi wybielić reżim Vichy, wywołuje kontrowersje nawet za granicą. Amerykańskie radio NPR w tekście zamieszczonym na swoich stronach internetowych pisze, że „w wielkim skrócie Zemmour twierdzi, że Francja jest na etapie schyłkowym, ponieważ (…) jej dawne wartości zostały zastąpione przez agendę feministyczną, pro-gejowską i egalitarną”.
Według sondaży, na które powołuje się „Le Point” 62 procent Francuzów ma na temat Zemmoura opinię negatywną po opublikowaniu jego najnowszej książki, jednak w grupie wyborców i sympatyków skrajnie prawicowego Frontu Narodowego (FN) poparcie dla autora sięga niemal 70 procent.
zwolennikami FN łączy Zemmoura przekonanie, że źródłem zła we Francji są imigranci, zwłaszcza z krajów arabskich. Podobnie jak FN, autor głosi otwarcie niechęć do wyznawców islamu, a także do Unii Europejskiej, gospodarki wolnorynkowej i kapitalizmu. Dochodzi do tego nieskrywany rasizm oraz nieakceptowanie zmian, jakie niesie ze sobą globalizacja.
http://marucha.wordpress.com/2014/12/27/francuski-bestseller-zrodlem-zla-we-francji-sa-imigranci/

Ks. prof. Michał Poradowski – Talmud czy Biblia?
http://www.wsercupolska.org/przeczytaj/Ks.%20prof.%20Michal%20Poradowski%20Talmud%20czy%20Biblia.pdf

Główny rabin Rosji, Berl Lazar poinformował, że moskiewskie synagogi są zatłoczone i wskazał na konieczność zwiększenia ich liczby co najmniej dwukrotnie.
„Dzisiaj jest około 30 miejsc gdzie zbierają się żydzi ażeby się modlić. Jest to za mało. Uważamy, że musi być ich co najmniej dwa razy więcej. Centrum społeczne dzisiaj nie tyle, że jest pełne, ale ono jest przepełnione. Cały czas myślimy jak jeszcze mamy budować” – powiedział rabin podczas konferencji prasowej w Moskwie.
http://www.wicipolskie.org/index.php?option=com_content&task=view&id=11225&Itemid=56

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *