“Łączka” musi być przebadana do końca.

Szanowni Państwo,

“Nie spoczniemy, dopóki ostatni Żołnierz Wyklęty nie zostanie wyjęty z dołów śmierci. “Łączka” musi być przebadana do końca.”

“Łączka” to miejsce potajemnych pochówków ofiar komunistycznego terroru, które było przez lata cmentarzem niezauważanym i bezczeszczonym. Z tego powodu chciałabym zaprosić wszystkich Państwa do poparcia akcji, której celem jest przywrócenie pamięci naszym Bohaterom:

http://citizengo.org/pl/13448-o-poparcie-postulatow

Jak piszą Organizatorzy:

DRODZY PRZYJACIELE!

Akcja “Wyklęci – Niezłomni. Przywróćmy pamięć Naszym BOHATEROM” została  zainicjowana przez Fundację Łączka z Warszawy, Fundację Niepodległości z Lublina oraz Fundację Centrum Dokumentacji Czynu Niepodległościowego z Krakowa. Akcja jest zupełnie apolityczna. Naszym celem jest zgromadzenie wokół tej inicjatywy jak największej liczby organizacji, fundacji, stowarzyszeń i osób prywatnych, którym zależy na odnalezieniu miejsc pochówku i godnego upamiętnienia tych, którzy mieli na zawsze zostać zapomniani i wyklęci. Pierwszym etapem naszej akcji jest zbieranie podpisów pod petycją do władz Rzeczpospolitej Polski.”

Szacunek wobec Bohaterów narodowych, zamordowanych przez komunistyczny reżim, jest symbolem naszej wolności i niepodległości. Niniejsza petycja o umożliwienie dokończenia prac ekshumacyjnych na “Łączce”, ustalenie tożsamości wydobytych szczątków zamordowanych oraz godny ich pochówek to wyraz naszej troski o pamięć, o tożsamość, a także o przyszłość.

Zaprośmy do udziału w kampanii jak największą grupę przyjaciół i znajomych! Przekażmy im link do petycji lub prześlijmy całą wiadomość:

http://citizengo.org/pl/13448-o-poparcie-postulatow

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *