Real Madryt z herbem bez krzyża. Dla arabskiego sponsora

real

Real Madryt usunął krzyż ze swojego herbu – jako część lukratywnej trzyletniej umowy z nowym sponsorem – National Bank of Abu Dhabi.

Gdy we wrześniu podpisywano kontrakt, Florentino Perez nazwał partnerstwo z National Bank of Abu Dhabi strategicznym, a na uroczystości obecnych było czterech piłkarzy z pierwszej drużyny – Toni Kroos, Karim Benzema, Gareth Bale i Dani Carvajal. – Wiem, że tamtejsi kibice każdy mecz traktują wyjątkowo i nasze związki ze Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi są coraz silniejsze – mówił prezydent Realu.
Umowę podpisano we wrześniu, ale zniknięcie krzyża z herbu zauważono dopiero w środę, gdy oficjalnie zaprezentowano nową kartę kredytową wydaną przez bank, a jednocześnie kartę kibica Realu. Na czarnym plastiku wyrysowano jasnoszary herb, ale bez krzyża na koronie. Mówi się, że Real usunął krzyż – symbol chrześcijaństwa – ze swojego herbu, by nie drażnić klientów nowego sponsora, którzy w znacznej większości są muzułmanami.

“Marca” gorzko komentuje, że wielkie kluby sportowe gotowe są wiele poświęcić ze swojej tożsamości byle pozyskać nowych kibiców i zarobić jeszcze więcej pieniędzy. Korna zwieńczona krzyżem w herbie Realu jest od 1920 roku jako dar od króla Alfonso VIII.

Nie jest to pierwszy raz, gdy Real pozbywa się krzyża ze swojego herbu. I znów ma to związek z arabskimi sponsorami. El Economico przypomina, że w 2012 roku Real prezentował pomysł swojej wyspy w ZEA, która miała być połączeniem centrum rozrywki i kompleksu hotelowo-wypoczynkowego, w materiałach promocyjnych i podczas oficjalnych prezentacji pokazywano klubowy logotyp bez krzyża. “Madrycki klub jest gotów okaleczyć swój święty znak, byle nie obrazić uczuć religijnych arabskich fanów. A skoro jego szefowie wykazują taką wrażliwość, to kto wie, być może przy okazji następnego biznesu otwieranego w tamtych okolicach dosztukują do herbu półksiężyc?” –blogował wtedy dziennikarz Sport.pl Rafał Stec.
http://www.sport.pl/pilka/1,65082,17035059,Real_Madryt_z_herbem_bez_krzyza__Dla_arabskiego_sponsora.html#BoxSlotI3img

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *