“Pokazuję i objaśniam”

Jacek Bezeg

Kilka słów w denerwująco fałszywy sposób jest używanych, więc sobie pozwolę objaśnienia napisać.

Kara za nie przyjęcie .. „ – Kara to wyraz oznaczający to, co nas spotyka za złamanie prawa. A nie ma takiego paragrafu w żadnym unijnym traktacie, który nakazywałby przyjmowanie na teren swojego kraju jakichkolwiek osób. Czyli mówienie nam, że coś złego nas spotka jeżeli nie przyjmiemy w Polsce tych panów, którzy zaproszeni przez rządy niektórych krajów przybyli w zbyt wielkiej liczbie, to zwykły szantaż, a dokładniej, to ordynarny szantaż.

Ordynarny, bo wykonywany przez instytucje, które jakieś tam prawa do wysyłania nam dyrektyw, zaleceń i innych takich, posiadają.

Szantaż w wykonaniu kogoś takiego, kto jest w stosunku do nas rodzajem prawodawcy, jest szczególnie odrażający, bo ktoś taki powinien szczególnie zważać na to, by podstawowych zasad nie łamać. Szantaż to przecież przestępstwo, za które kodeksy karne większości krajów przewidują stosowne kary, a więc trudno uwierzyć, że szantażujący nas nie wiedzą co robią.

Uchodźcy” – to ludzie, którzy z jakichś powodów muszą opuścić kraj zamieszkania i znaleźć się na terenie kraju sąsiedniego. Zazwyczaj potrzebują podstawowej pomocy, może czasem broni i innego wyposażenia aby do miejsc zamieszkania powrócić, odzyskać nad nimi kontrolę, możliwości bezpiecznego pobytu. Osoby podróżujące przez kilka krajów w celu znalezienia miejsca do wygodnego życia nie są już uchodźcami, a migrantami. Nie ma logicznych powodów, by udzielać im jakiejś pomocy, czy innych względów tylko dlatego, że tego oczekują.

Imigranci” – to ludzie przybywający do jakiegoś kraju by ułożyć sobie w nim życie. Zobowiązują się do przestrzegania lokalnego prawa, zwyczajów, nauczenia się języka. Osoby tworzące na terenie kraju zamieszkania wydzielone strefy, do których bronią wstępu lokalnym władzom i urzędnikom, policjantom, a nawet strażakom, nie są imigrantami, a okupantami. Normalne państwo stara się odzyskać kontrolę nad swoim terytorium, a okupantów usuwa.

Wymaga się od naszego kraju zabrania do Polski z innego kraju osób, które do niego przybyły i chcą tam przebywać. Takie działania wymagają użycia w stosunku do tych ludzi siły, właściwie ich zniewolenia. Akurat Polska nie posiada tradycji i doświadczenia w tego rodzaju działaniach. Nie mówiąc już o tym, że nasze prawo nie pozwala na nie. Nie możemy więzić ludzi bez wyroku sądu.

Możemy jednak w razie potrzeby wskazać państwa posiadające w takich przedsięwzięciach spore doświadczenia i wiedzę.

Jeszcze inny problem to wyjaśnienie w jaki sposób w tak wielu krajach obiecano tak wielu ludziom wygodne życie w Europie na tyle skutecznie, że zdecydowali się na wędrówkę.

 

2 myśli nt. „“Pokazuję i objaśniam”

  1. Pingback: Czy na terenie Polski powstaną niemieckie obozy przymusowej relokacji? Jak inaczej utrzymać imigrantów tam, gdzie nie chcą przebywać? | W y s z p e r a n e

  2. Pingback: Parlament Europejski wzywa do szybkiej relokacji uchodźców. Tylko czterech polskich europosłów było za. Twarze zdrajców | W y s z p e r a n e

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *