wyszperane 25/01/15


Jest zjawisko anonimowych „regulatorów” życia religijnego katolików polskich. Dają dyrektywy, wydają oceny, z wyższością sterują opiniami, emocjami, decyzjami, poglądami, dyscyplinują. Są tacy, którzy dają im posłuch. Jest poważny problem wiarygodności stron internetowych prowadzonych przez anonimów, sterujących z ukrycia, niekiedy o zacięciu iście komsomolskim. Jeszcze całkiem niedawno w dobrym tonie było ignorowanie anonimów. Rozsądne.
Są jeszcze dwa problemy poważne: wykorzystanie posłuszeństwa do niszczenia katolickiej wiary oraz wykorzystanie treści wziętych z Tradycji do niszczenia Tradycji. Obywa procedery są poważnym zagrożeniem, nie przez wszystkich odcyfrowanym.

https://sacerdoshyacinthus.wordpress.com/2015/01/24/ku-dojrzalosci-rzymskich-katolikow-ksztalcimy-sie/

„Najbardziej zagorzałymi zwolennikami Soboru Watykańskiego II byli księża, którzy bardziej niż sam sobór przeżywali rewolucję lat 60. Dla nich Vaticanum II oznacza rewolucję roku 1968, tyle że w Kościele. To pokolenie powoli odchodzi, pojawia się natomiast nowa generacja świeckich, kapłanów, seminarzystów, którzy do Soboru Watykańskiego II i jego efektów podchodzą ze świeżym umysłem”
http://www.pch24.pl/koscielni-progresisci-przegrali–stracili-mlode-pokolenie,33416,i.html#ixzz3PruIkJmX


Co to jest Biblioteka ′58?
Chodzi o biblioteczki domowe i sąsiedzkie, w których poczesne miejsce zajmą możliwie wszystkie dokumenty papieży oraz soborów wydane do roku 1958, dostępne w języku polskim. Wśród nich znajdą się encykliki i bulle, ze szczególnym uwzględnieniem tych, które zawierają uroczyste ogłoszenia katolickich dogmatów.
Ważną częścią Biblioteki ’58 będą katolickie katechizmy, dzieła apologetyczne wielkich świętych obrońców wiary, dzieła doktorów Kościoła.
https://sacerdoshyacinthus.wordpress.com/2014/07/31/biblioteka-%E2%80%B258/CNN pod wpływem presji z Polski zmienił tekst, w którym obóz Auschwitz był „polskim obozem”. Obecna wersja jest… dziwna, nie mniej już nas nie obraża.
http://wpolityce.pl/swiat/231150-presja-ma-sens-cnn-zmienila-fragment-tekstu-ktory-sugerowal-ze-oboz-auschwitz-byl-polskiKatolicka szkoła w Durhnam została zamknięta po tym jak jeden z uczniów wypowiedział się negatywnie na temat tego, kim jest muzułmanin.
Uczeń ów stwierdził, że muzułmanin kojarzy mu się z terroryzmem.
http://www.pch24.pl/wielka-brytania–katolicka-szkola-zamknieta-za-wypowiedz-ucznia-dotyczaca-muzulmanow,33555,i.html#ixzz3Ps1yYbsQ

Prof. Grażyna Ancyparowicz: – To jest myślenie i podejście typowe dla ludzi, którzy wykonują polecenia zewnętrznych mocodawców. To jest działanie w myśl postulatów konsensusu waszyngtońskiego. On zakładał stworzenie rękami polskich władz takiego prawa w Polsce, które uczyni nasze przedsiębiorstwa nierentownymi. Takie regulacje w majestacie prawa pozwolą zawłaszczyć to, co stanowi własność narodu, a więc nasze bogactwa naturalne, kopalnie, rzeki oraz ziemię.
Wskaźniki ekonomiczne zawsze można tak skonstruować, tak ustawić parametry ekonomiczne, że nawet podmiot konkurencyjny okazuje się nierentowny. On wtedy może zostać zlikwidowany, w myśl rzekomo zdrowych reguł rynkowych. Pamiętajmy jednak, że dane liczbowe można zawsze interpretować w tę czy inną stronę. Za pomocą statystyki i sprawozdawczości można zawsze udowodnić, że szklanka jest do połowy pełna, ale też, że jest do połowy pusta.
http://jacekbezeg.pl/2015/01/26/prof-ancyparowicz-o-polityce-rzadu-ws-gornictwa-to-myslenie-ludzi-wykonujacych-polecenia-zewnetrznych-mocodawcow-przez-takie-dzialania-slask-umiera/

Choć akta sprawy, podobnie jak i przebieg procesu, na żądanie Nowickiej pozostały utajnione, na prowadzonej przez oskarżoną stronie mamproces.pl można zapoznać się z treścią uzasadnienia.
Powtórzmy zatem – sądy dwóch instancji, w 2011 i 2012 roku uznały za uprawnione stwierdzenie: “Wanda Nowicka jest na liście płac przemysłu aborcyjnego i antykoncepcyjnego!”.
Wanda Nowicka nie zajmowałaby dzisiaj tak eksponowanego stanowiska, a już na pewno nikt nie traktowałby na poważnie jej wynurzeń na temat nieodzowności powszechnego dostępu do antykoncepcji „przed” i „antykoncepcji po”, gdyby tak zwana demokracja była tym, za co się podaje a najbardziej wpływowe media, miast pełnić funkcję użytecznej tuby rozmaitych lobbies, pilnowały władzy i przejrzystości życia publicznego. Gdyby działały jak należy, już w piątek rano, dzień po kompromitującym wywiadzie czytalibyśmy doniesienia o dymisji Wandy Nowickiej.
Tymczasem kształtujące opinię społeczną wielkie media – nie tylko w naszym kraju – żyją z pieniędzy wielkich koncernów, a te nie będą przecież płacić za antyreklamę. Jak wyliczyła doktor nauk ekonomicznych Natalia Zimniewicz, w Polsce szacunkowe kwoty uzyskiwane przez media od reklamodawców zarabiających na aborcji, in vitro, antykoncepcji, homoseksualizmie, transseksualizmie czy erotyce są porażające. Prawdopodobnie nawet co jedenasta złotówka (9 procent) kapitału reklamowego finansującego polskie media w roku 2013 mogła pochodzić od takich właśnie reklamodawców, którzy płacą mediom szacunkowe kwoty rzędu dwóch i pół miliarda złotych rocznie (Media, pieniądze, brud, „Polonia Christiana” nr 41, listopad-grudzień 2014).
Czy dlatego tak często odnosimy wrażenie, że zarówno rządzący jak i wiodące środki przekazu służą komu innemu niż powinny?
http://dakowski.pl//index.php?option=com_content&task=view&id=14806&Itemid=53


Tylko powszechna wiedza o zakusach dotyczących Lasów może powstrzymać rządzących. I nie oszukujmy się – nie spowoduje tego wstyd, wyrzuty sumienia czy honor. Może spowodować to tylko strach. Strach przed tym, że pomimo codziennych manipulacji medialnych, pomimo fałszowania wyborów, ludzie w końcu zrozumieją kto jest “wybrańcem” Narodu. Pamiętajmy że w tym roku mamy wybory.
Akcja od zeszłej niedzieli, od godziny 15-tej, dostępna jest na stronie: http://ratujlasy.niepoprawni.pl  Tu znajduje się strona na FB: https://www.facebook.com/ratujlasy?ref=hl

Skąd się w takim razie wzięło około 152 zł zaległości? Jak twierdzi nasz Czytelnik, jego zdaniem, BH z premedytacją nie zgłosił do komornika jego całej zaległości, tylko „zatrzymał” sobie wspomnianą niewielką kwotę, aby po latach się o nią, już powiększoną o astronomiczne odsetki, zgłosić. Gdy zapytaliśmy Bank Handlowy w Warszawie o całą sytuację, a także przedstawiliśmy sugestię Jerzego Lechowicza, jakoby ta placówka z premedytacją nie zgłosiła komornikowi całej zaległości, otrzymaliśmy pismo od Doroty Szostek- Rusteckiej, rzecznika prasowego Banku Handlowego, w którym powołując się na tajemnicę bankową, odmówiła odniesienia się do sprawy Jerzego Lechowicza.”.
http://www.ekspedyt.org/elig/2015/01/24/32887_banksterzy-i-gangsterzy-na-przykladzie-banku-handlowego.html

Nie zdziw się, kiedy z parkingu zniknie twój samochód i znajdzie się w policyjnej przechowalni. Spróbuj udowodnić, że to nie ty spowodowałeś wypadek, do którego doszło gdzieś w Polsce. Zapłać lepiej mandat za przekroczenie prędkości, nawet jeśli tę prędkość przekroczyła laweta odwożąca twój samochód na policyjny parking.
Po co to wszystko? A no po to, żebyś cały czas czuł na plecach stresujący cię oddech starszego brata. Każdy uczciwy człowiek jest potencjalnym wrogiem mafii. No, to może, w takim razie, praktyczniej byłoby przyjąć postawę uległości? Spróbuj, ale nie licz, że jak będziesz tonął ktokolwiek poda ci rękę. Zło nie zna litości nigdy i w żadnych okolicznościach.
http://dakowski.pl//index.php?option=com_content&task=view&id=14812&Itemid=119

Prowadzone od marca 2006 r. przez Prokuraturę Apelacyjną w Katowicach śledztwo dotyczące nieprawidłowości przy polskich prywatyzacjach ma zostać zakończone w ciągu kilku miesięcy. – Przewidywany termin jego zakończenia to pierwsza połowa 2015 r., jednakże precyzyjna data sfinalizowania sprawy uzależniona jest od wykonania szeregu czynności, w tym w ramach międzynarodowych pomocy prawnych – przyznaje Leszek Goławski, rzecznik katowickiej prokuratury. Dotychczas w ramach prowadzonego postępowania zgromadzono 608 tomów akt (4 tomy są niejawne).
Śledczy dopatrzyli się korupcji przy trzech prywatyzacjach – STOEN, Telekomunikacji Polskiej i PLL LOT. Zarzuty korupcji i prania brudnych pieniędzy usłyszało w tej sprawie prawie osiem osób – oprócz Andrzeja Piechockiego i Wojciecha J., także m.in. gen. Gromosław Czempiński, były szef UOP, i Michał Tomczak, warszawski adwokat.
http://niezalezna.pl/63557-co-kryja-zagraniczne-konta-i-jak-rozdysponowano-milion-dolarow

Mało które wydarzenie wywołało tak różnorodne reakcje.  Niektórzy uznali całą tę sprawę za wielkie oszustwo.  Bloger Rybitzky napisał  /TUTAJ/, że opisany w porozumieniu plan restrukturyzacji powstał już 23 grudnia i jego współautorem byla amerykańska firma Boston Consulting Group.  Zrodziło to podejrzenia, że cała ta sprawa była ustawką i sprytna pułapką zastawiona – no właśnie – przez kogo i na kogo?
Jeszcze 14.01 Józef Darski twierdził, że jej ofiarą ma być Ewa Kopacz, będąca już politycznym trupem.  Partyjni koledzy wmówili jej, iż ma być polską Margaret Thatcher.  Dwa dni później  Stanisław Janecki napisał , iż jest dokładnie odwrotnie, to rząd prowokuje konflikty, by rozładować narastające niezadowolenie społeczne.  Według niego – w pułapkę mieli więc wpaść górnicy.  Poglądy Darskiego i Janeckiego omówiłam /TUTAJ/.
Wczoraj, 18.01, dr Barbara Fedyszak-Radziejowska w portalu Wpolityce.pl  /TUTAJ/ podtrzymała teorię pułapki twierdząc, że:
„Scenariusz wydarzeń zakładał dwa równoległe warianty zwycięstwa Platformy Obywatelskiej.
http://www.ekspedyt.org/elig/2015/01/19/32787_nagly-koniec-konfliktu-kto-na-kogo-pulapki-zastawial.html

Zadam jeszcze jedno pytanie. Czy w obliczu totalnego rozkładu polskiej gospodarki wybudowanie kilku państwowych fabryk (wyspecjalizowanych, z dobrymi pensjami, z kadrą naukową, współpracującą z uczelniami technicznymi w celu pozyskiwania praktykantów) byłoby gospodarczą zbrodnią? Czy naprawdę nie stać nas, jako naród, by produkować przykładowo własną markę samochodów od projektu po testy przy zjeździe z taśmy produkcyjnej? Czy takie fabryki nie wywierałyby presji na innych zakładach, by lepiej wynagradzać swoich pracowników? Czy środowiska prawicowe słusznie w swoim czasie napadły na Palikota, który kiedyś rzucił hasło „budujmy państwowe fabryki”?
http://www.ekspedyt.org/migorr/2015/01/24/32875_moj-dysonans-poznawczy-na-temat-prl.html

“Może by więc zacząć od uporządkowania mechanizmu pozwalającego obywatelom wpływać na decyzje ich dotyczące, przy pomocy referendum? Należy domagać się zmiany ustawy o referendum tak, by po zebraniu pod wnioskiem określonej liczby podpisów było one obligatoryjne, a wynik referendum bez względu na frekwencję wiążący dla władzy.— M.Todd

Jedna myśl nt. „wyszperane 25/01/15

  1. Pingback: Wyszperane 25/01/15 | Arka Noego

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *