Nie ma przypadków, są tylko znaki. Spisków też nie ma.

Jacek Bezeg

Spisków nie ma, bo wszystkie tajne służby i organizacje nie mają na to czasu by spiskować, bo tylko siedzą w fotelach, piją kawę, gadają o pierdołach i gołe baby w internecie oglądają.

W kolejnej awanturze pokazywanej w TVP z nagłówkiem Studio Polska (i ładą panią Ogórek wewnątrz) było jak zwykle. To znaczy pluralistycznie. To znaczy niekulturalnie, bo prawie nikomu nie pozwolono dokończyć wypowiedzi. (To potworny zwyczaj.) Dla mnie ciekawe było zobaczenie jak bardzo krótka jest pamięć, nawet wytrawnych wydawałoby się mówców, a w konsekwencji nieskładność ich argumentacji.

Przypomnę więc.

W kwietniu, albo w maju 2017 zorganizowano widowisko o pięciu nazistach w Polsce. W jakiś czas później Senat USA uchwalił prawo zobowiązujące władze do wspierania Izraela w staraniach o zdarcie z Polski 65 miliardów dolarów. Wtedy właśnie po niemal półrocznym oczekiwaniu uznano, że należy odtajnić reportaż z wspomnianego widowiska. Zrobiło się nieco szumu na świecie, bo nikt się nie spodziewał tak wielu nazistów w naszym kraju, zwłaszcza polski rząd. Tego właśnie skutkiem było szybkie uchwalenie ustawy od dawna przygotowywanej odcinającej nas od wszelkich związków z działalnością nazistowską, polegająca między innymi na mordowaniu Żydów. Zaraz potem wybuchło w Izraelu wielkie oburzenie wszystkich tych osób, które widziały w Polsce obozy koncentracyjne i denerwowały się tym, że nie chcemy się przyznać do ich zbudowania i użytkowania w wiadomym celu. Pani ambasador została zmuszona (Mówiła bo musiała.) do zepsucia uroczystości ku czci Żydów pomordowanych w Auschwitz.

Oczywiście cały ten ciąg zdarzeń nie mógł być skutkiem jakiegoś spisku, bo niby kto chciałby doprowadzić do upowszechnienia wiedzy o zamiarach Izraelitów w stosunku do Polski, a w rezultacie do powstania rzeczywistego antysemityzmu oraz totalnej mobilizacji dla zapobieżenia obcym zamiarom.

2 myśli nt. „Nie ma przypadków, są tylko znaki. Spisków też nie ma.

  1. Pingback: “Studio Polska” ??? – W y s z p e r a n e

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *