Obrona Niemca

Jacek Bezeg

Mark Dekan

Mark Dekan

Tak, chcę bronić tego, tu na obrazku Niemca. No i zwykłego rozsądku przy okazji. Bardzo denerwująca jest ta głupota rozmaitych protestujących i oburzonych. http://wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/545203,list-szefa-koncernu-instrukcje-niemieckie-media-ringier-axel-springer-krystyna-pawlowicz-bojkot-sejm-posiedzenie.html

Oni nie mogą zrozumieć jak to się stało, a ja nie mogę zrozumieć jak można być tak głupim i do głębi mózgu komunistycznym.

Jeżeli Niemiec kupił sobie gazetę w Polsce, to po to aby w niej pisano teksty korzystne dla Polski?

Ma gazetę i nie może powiedzieć dziennikarzom za co im płaci?

To co?

Jest właścicielem czy nie?

A co mu zrobi tamtejszy BND czy inna naprawdę poważna instytucja kiedy zobaczą, że w jego Niemca, czyli w niemieckiej gazecie, pisze się teksty przeciwne interesom niemieckim, a korzystne dla Polski?

Dlaczego ten i ów domaga się, aby gość tylko dlatego, że kupił tu gazetę miał dziurę w w brzuchu, albo i w głowie?

Cóż on Wam zawinił?

Biznesmen jak każdy inny. A, że przy patriota?

Tak, jest to po prostu patriota, tyle że niemiecki. Normalni ludzie kochają kraj gdzie się urodzili i na skutek tego dbają o jego interesy.

Czy tak trudno to zrozumieć? To aż takie powoduje spustoszenie w waszych głowach codzienne oglądanie Schetyny i Petru?

Jakiś, jeden z drugim s… syn (bo nie uwierzę, że tylko zwykły kretyn) sprzedał te i inne gazety obywatelom innego kraju i oczywiście nikt nie ma zamiaru tego zdrajcy szukać. A przecież gdzieś leżą te umowy sprzedaży z (mam nadzieję czytelnymi) podpisami. To, nie. Ich się nikt nie czepia. Tylko biednego niemiaszka poniewierają. Za patriotyzm. A swoje dzieci to patriotyzmu nauczyć by chcieli.

Gdzie tu jest jakaś logika?

Niedługo pewnie zaczną się czepiać tych co konkurencyjne dla siebie polskie zakłady kupili, po to tylko, aby je zlikwidować. (Na przykład Siemens i ELWRO), a goście, którzy działając w polskich (?) władzach na to wszystko pozwolili nadal pozostaną bezkarni.

Dobra to jest idea, aby naprawianie świata zaczynać od siebie. Także i do państw trzeba ją stosować. O jak miło byłoby, gdyby rozsądku i logiki trochę tylko można by znaleźć tu i tam, i jeszcze w paru innych miejscach.

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *