Siła narodu

http://www.wsensie.pl/media/k2/items/cache/5e6e6a069aca7ca8d9c538175a625721_XL.jpg

Jacek Bezeg

Skąd się bierze siła narodu? Stanowi ją gospodarka? Wielu jest takich, którzy tak twierdzą. Trudno czasem człowiekowi wytłumaczyć, że tak nie jest.  A nie jest.

Mówią nawet inni, że każda cywilizacja upadnie wtedy kiedy wreszcie zbuduje sobie prawdziwy dobrobyt. Starożytny Rzym jest tu dobrym przykładem. Jak na tamte czasy było to państwo sukcesu, jak byśmy dziś powiedzieli. Jego obywatele żyli w dobrobycie. Jakiś czas żyli, a potem wszystko się rozpadło. Trudno nawet powiedzieć, że Rzym został podbity, raczej sam z siebie upadł.

Więc może siłę daje amia, dobrze uzbrojone wojsko. Duuużo wojska!
Takie właśnie było państwo niemieckie pod rządami Hitlera. Bardzo dobrze uzbrojone. Trwało zaledwie kilkanaście lat, a naród do dziś nie potrafi dojść do siebie.
Historia uczy, że potrzebni są ludzie, którzy potrafią kochać. Kochać Boga, Honor i Ojczyznę!
Tacy ludzie mogą wszystko. Obronią siebie, swój kraj. Zwyciężą.
Jednak tacy ludzie nie rodzą się na kamieniu. Musi ich ktoś wychować. Ludzi dorosłych, dzielnych żołnierzy, prawych obywateli, rzetelnych pracowników, wychowuje Kościół. Niestety Kościół Rzymsko Katolicki ma poważne problemy. Jest od pewnego czasu niszczony także od wewnątrz. A kiedy choruje nauczyciel, to i uczniowie podupadają. To z Polski dobrze widzimy, że upada cała Europa. Jak niegdyś Rzym. Tak jak wtedy barbarzyńcy wchodzą praktycznie bez walki.
Historia uczy także i naszych nieprzyjaciół. Niestety. Dlatego kiedy pojawił się w Kościele kapłan, który jak niegdyś Joanna d`Arc potrafi porwać ludzi do modlitwy, ale i do walki. Sprawić, że nie tylko krzyczą “Bóg, Honor i Ojczyzna”, ale i pokornie proszą “Pod Twoją obronę uciekamy się Święta Boża Rodzicielko”.
Kiedy to zobaczyli, zadrżeli ze strachu, a potem postanowili go zniszczyć.
Czy możemy im na to pozwolić?

Zobacz:

3 myśli nt. „Siła narodu

  1. Pingback: wyszperane 08/04/16 | W y s z p e r a n e

  2. Pingback: Kapłan z zakazem wystąpień publicznych | W y s z p e r a n e

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *