Lista najpilniejszych celów

Jacek Bezeg

Ponieważ dobrze życzę Polsce, a i mam nadzieję, że podobnie jej życzą świeżo wybrani parlamentarzyści pozwalam sobie podpowiedzieć im kilka najpilniejszych – moim zdaniem – tematów do wzięcia na celownik.

1. Porządek w mediach. Nie można pozwolić na robienie jeszcze raz tego samego co robiły one z Lechem Kaczyńskim i poprzednim rządem PiS. (To pierwsza zasada waszego BHP!!!) TVP -działania z urzędu. Inne telewizornie – procesy sądowe w oparciu o prawo prasowe.

2. Demografia, ale i poparcie tych, których jest najwięcej, czyli zarabiających poniżej średniej. Dla cofnięcia niekorzystnego trendu wymierania Polaków potrzeba środków nadzwyczajnych. Już samo przyznanie kwoty wolnej od podatku na każde będące na utrzymaniu dziecko dałoby wiele, ale przecież jej podwyższenie też jest konieczne. Znaczne podwyższenie. To byłby bardzo celny cios w walce o naturalny przyrost narodu. Tego rodzaju pomoc rodzinom nie wymagałaby dodatkowych urzędników do jej rozdysponowania. (Czy dlatego nie zostanie to zrobione?)

3. Porządek w sądach. Wymiar niesprawiedliwości musi stać się wymiarem sprawiedliwości. Od złych, niesprawiedliwych i przekupnych sądów całe państwo po prostu gnije.

4. Podatki – uporządkowanie, uproszczenie, uszczelnienie, obniżenie. Wszystkie te działania przyniosą wzrost wpływów do budżetu. (Także to ostatnie, bo jest taka krzywa znana na całym świecie tylko nie u nas.)

Tylko tyle i aż tyle. Wszystkie te działania należy podjąć natychmiast, bo 100 dni minie szybko, a potem to już tylko pozostanie walka o przetrwanie do końca kadencji.

2 myśli nt. „Lista najpilniejszych celów

  1. Pingback: wyszperane 07/11/15 | Wyszperane

  2. Pingback: Wybrane/wyszperane 07/11/15 | Arka Noego

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *