Proszę o Twój głos!

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Jacek Bezeg

Jak już pisałem 25 października będzie można udzielić mi poparcia, oddać głos na listę Komitetu Wyborczego Wyborców Grzegorza Brauna “Szczęść Boże!” w okręgu 21 na której to liście jestem jako numer drugi.

Dlaczego miałbyś to zrobić?

Spróbuję w kilku słowach zachęcić Cię do tego, przedstawić jakieś uzasadnienie.

KWWGB “Szczęść Boże!” to twór nietypowy, bo nie partia polityczna. To grupa ludzi, którzy głosowali w ostatnich wyborach na Grzegorza Brauna. Można więc powiedzieć, że to ludzie o poglądach mocno zbieżnych z tym co on sam reprezentuje. Tak jest też w moim przypadku.

Podstawowe jego hasło to: Kościół, Szkoła, Strzelnica i Mennica. Jak ja je rozumiem? O tym właśnie chcę powiedzieć.

Kościół

Nie bez powodu jest on na pierwszym miejscu. Gdyby porównać naród do ciała ludzkiego to właśnie religia, wiara jest jego szkieletem, spoiwem konstrukcją nośną. W oparciu o wiarę powstaje kultura, sztuka, nauki, innymi słowy to co rozumiemy przez cywilizację. Nasza, łacińska, powstała w oparciu o chrześcijaństwo. Na nim jest umocowana. Te dwa elementy wiara i kultura wykazały swą siłę w czasach kiedy nie mieliśmy swojego państwa. Trwało to dłuższy czas, a jednak przetrwaliśmy jako naród i potrafiliśmy państwo odbudować. Właśnie dzięki katolickiej wierze i na niej zbudowanej kulturze, literaturze, sztuce.

Rozumiejąc te związki będziemy dbać nie tylko o fizyczne, materialne przetrwanie Kościoła Rzymsko Katolickiego jako instytucji, co jest podstawą, ale i o wierne trzymanie się zasad wiary przez kapłanów. Muszę stwierdzić, że Grzegorz Braun był jedynym z kandydatów na prezydenta, który zdecydowanie i jasno podkreślał ważność Kościoła dla Narodu Polskiego.

Szkoła

Oczywistą jest sprawą, że naród trwa tak długo jak nie tylko rodzą się nowi jego członkowie, ale przede wszystkim tak długo, jak długo sa oni nauczani i wychowywani w duchu prawd i wartości dla tego narodu istotnych. Wystarczy zabrać wszystkie nasze dzieci na przykład do Chin i tam wychować, a Polska wkrótce zniknie. To że nikt dzieci nie wywozi, nie znaczy, że nic im nie zagraża. Tu na miejscu próbuje się z nich robić nie Polaków, a “homo europeicus” zmniejszając ilość lekcji historii, wyrzucając lektury, nauczając zasad gender, że wymienię tylko najważniejsze miejsca, w które się uderza. Widać więc, że to ważne, by szkoła była także przedmiotem naszej troski, by nie zabierał nam jej ktoś, kto niekoniecznie życzy nam wszystkiego dobrego. Konstytucja ciągle jeszcze gwarantuje rodzicom prawo do wychowywania swych dzieci zgodnie z własnymi poglądami. Nie może to być zapis martwy.

Strzelnica

Wracając do analogii z ludzkim ciałem, którego szkieletem jest wiara, to zbroją przywdziewaną na to ciało w przypadku zagrożenia są siły zbrojne, czyli wojsko. Aby zaistniała w ogóle taka możliwość, że powołuje się obywateli do obrony ojczyzny muszą oni posiadać przynajmniej jakie takie obeznanie z bronią, z podstawowymi zasadami jej użycia. W sytuacji gdy praktycznie zlikwidowano Wojsko Polskie jedyną możliwością przeszkolenia obywateli są amatorskie strzelnice. Statystyki mówią, że w krajach gdzie dostęp do broni jest powszechnym prawem obywateli i tylko sąd może je ograniczyć konkretnym osobom demokracja ma się świetnie, a przestępczość jest znacznie mniejsza niż w pozostałych. Może by i u nas tego spróbować?

Mennica

Już Kopernik, który pisał, jak się okazuje, nie tylko o sprawach niebieskich, ale i o ziemskich, zwracał uwagę na zasadnicze znaczenie pieniądza dla gospodarki kraju. Wpływanie na jego emisję, wartość, kurs i inne parametry, to jeden ze skuteczniejszych sposobów rządzenia. Własny pieniądz jest więc istotnym elementem suwerenności kraju. Koszty związane z jego wymianą w czasie podróżowania, to tylko drobiazg w porównaniu z problemami jakich można sobie napytać oddając walutę kraju w obce ręce, czy wyzbywając się własnej, a przyjmując cudzą.

Monarchia

Grzegorz często powiada, że jest zwolennikiem monarchii. Bardzo różnie jest ta myśl przyjmowana przez słuchaczy. Powiem tylko o jednej z zalet tego ustroju. Król prawdziwy, a nie taki jakich widujemy w niektórych krajach, jest z racji sposobu objęcia władzy (koronowanie przez biskupa) przedstawicielem Boga, czyli gwarantem zgodności obowiązujących pod jego panowaniem praw ludzkich z Dekalogiem. Ten zaś nie zmienia się zbyt często. Otrzymujemy więc tym sposobem nie tylko ustrój sprawiedliwy, ale i stabilny. Kto nie potrafi docenić znaczenia stabilności niech spróbuje sobie wyobrazić swoje życie w świecie, w którym przynajmniej jedno z praw fizyki zmieniałoby się raz w tygodniu. Dopiero stabilność warunków pozwala na rozwój gospodarki, nauki i wielu innych dziedzin.

Gdybym z Waszej łaski znalazł się w Sejmie w miejscu gdzie stanowione jest prawo to właśnie byłoby moim podstawowym celem. Szerzenie przekonania, że o jakości ustawodawcy nie decyduje ilość ustaw, ale ich jakość. Powinny być takie, aby nie wymagały poprawek.

2 myśli nt. „Proszę o Twój głos!

  1. Michał

    Mógłby Pan coś napisać na tematy gospodarcze? Może być na mejla prywatnego. Jakie jest stanowisko Pana w sprawie opodatkowania małych, średnich przedsiębiorstw, czy miał Pan kiedyś styczność z prawem podatkowym, jakie jest stanowisko w sprawie np. podatku przychodowego zamiast CIT, albo uproszczeń na gruncie VAT?

    Odpowiedz
  2. Pingback: wyszperane10/10/15 | Wyszperane

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *