Przywalę PiS-owi. Tak lekko.

Jacek  Bezeg

Dlaczego akurat im? Wiadomo, że na resocjalizację PO bez udziału sądów, prokuratury i więziennictwa nie ma szans. Więc jeśli nawet po najbliższych wyborach się z nią nie pożegnamy to i tak, cokolwiek bym tu nie wypisywał, nie zrobi to na nich żadnego wrażenia. Natomiast PiS ma spore szanse w najbliższych wyborach i z tego powodu wypadałoby nad nimi popracować. Właśnie teraz, bo potem, to oni będą pracować nad nami.

Na początek niech się dowiedzą czego chcielibyśmy. Chcielibyśmy wszyscy, chyba po prostu normalności. Oczywiście w wielu sprawach, ale póki przy władzy nie są i niewiele w kraju zmienić mogą, to ograniczmy się do działań samej partii. Czytałem, że w normalnych krajach poważne partie nawet kiedy nie rządzą, to i tak rząd formułują. Taka grupa osób, którym organizacja nie tyle obiecała stanowiska, co nałożyła na nie pewne obowiązki nazywa się ładnie, bo Gabinetem Cieni. Mają oni nie tylko przygotowywać się do pełnienia kiedyś tam odpowiedzialnych funkcji, ale i na bieżąco krytykować błędy i niedociągnięcia ministrów aktualne sprawujących władzę. Publiczność zwana też (zwłaszcza w okresie wyborów) suwerenem otrzymuje wtedy na bieżąco informację, że jakiś konkretny problem w konkretnej dziedzinie minister z jednej partii rozwiązuje tak, a kandydat na analogicznego ministra z innej chciałby rozwiązać całkiem inaczej.

Takiego rodzaju komunikaty wysyłane systematycznie do społeczeństwa są swego rodzaju kampanią wyborczą. Dzięki niej kiedy przyjdzie nam wybierać między jednymi, a drugimi, nie będziemy mieli wątpliwości jaką decyzję podjąć. To ważne.

PiS zrobił już pierwszy krok w tym kierunku. Przedstawił kandydaturę premiera.

Bardzo prosimy o resztę. Nie jest za późno. Gdyby była znana propozycja całego rządu PiS-u, to zbliżająca się kampania w mniejszym stopniu byłaby kopaniem się po kostkach, a bardziej merytoryczną dyskusją o przyszłości Polski.

Jedna myśl nt. „Przywalę PiS-owi. Tak lekko.

  1. Pingback: wyszperane lipiec 2015 | Wyszperane

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *