Ta akcja jest bardzo na czasie! Tak!

P5145754-600

Jacek Bezeg

W sytuacji kiedy tak często słyszy się u nas błagalne „Komuno wróć!”. W sytuacji kiedy ponad trzydzieści procent idących do urn opowiada się za człowiekiem oskarżanym o niebezpieczne związki z rosyjskim wywiadem, ta akcja jest bardzo na czasie. Mam nadzieję, że zgodnie z planem komuniści niemieccy zdążą odwiedzić miasta Śląska, Częstochowę, Łódź i Warszawę. Każdy kto zechce może ich tam zobaczyć i jeszcze raz zastanowić się nad tym co zrobi 24 maja.

Ja zobaczyłem ich dziś w Opolu.

Jak się okazuje komuniści „z Republiki Federalnej Niemiec, zaanektowanej Niemieckiej Republiki Demokratycznej i Republiki Czeskiej” w porozumieniu z Komunistyczną Partią Polski zorganizowali Międzynarodową Akcję Antywojenną. Hasłem przewodnim jest „Walka klasowa zamiast wojny światowej”.

W ulotce rozdawanej w czasie ich przejazdu przez miasto czytamy:

Bez socjalizmu,bez dyktatury proletariatu w Związku Radzieckim, niemiecki faszyzm nigdy nie zostałby pokonany”.

Milczeniem natomiast pomijany jest fakt, że wojnę światową rozpętali właśnie socjaliści niemieccy.

Jest tam też, że:

„robotnicy we wschodniej części Niemiec postanowili, że lepiej by istniały dwa państwa niemieckie

i ani słowa o tym, że w tej samej okolicy zatrzymała się na dłużej zwycięska Armia Czerwona.

 P5145746-600

Bez żadnego dowodu podawane jest twierdzenie, że

Walka przeciwko wojnie wymaga walki o władzę proletariatu

i dalej

Aby podżegacze wojenni zostali pokonani, świat pracy musi przejąć władanie nad gospodarką i społeczeństwem”.

Prawda, że brzmi to znajomo?

Dalej spotykamy się z pytaniem:

Które z wojen ostatnich dziesięcioleci miałyby miejsce wtedy, gdyby istniała jeszcze władza ludowa Związku Radzieckiego, Chin, Polski, Czechosłowacji”.

O dziwo jest w tym dość długim tekście kilka słów prawdy. Mowa jest o sytuacji gospodarczej i ekonomicznej w Polsce, o milionach wyjeżdżających za pracą. Jednak o tym, że jadą do krajów, które kapitaliści „wyzyskują” już znacznie dłużej niż nasz, nie ma nic.

Jak miałaby wyglądać owa walka klas dowiedziałem się z hasła skandowanego przez demonstrantów:

Walczcie z wojną, rozprujcie kapitalistów”,

o ile dobrze zapamiętałem.

Dobrze się składa, że akcja ta organizowana właśnie teraz i że organizowana jest z „wdziękiem” właściwym tej opcji politycznej, bo z całą pewnością każdy kto ją zobaczy, kto przeczyta ulotkę czy nawet usłyszy o niej od kogoś, zmieni swe poglądy na bardziej prawicowe.

Nie czytał jednak tej ulotki umundurowany pan, którego wskazano mi jako komendanta akcji policyjnej. Na moje pytanie: Czy to co widzimy nie jest propagowaniem komunizmu? Odpowiedział, że nie, bo jest to akcja artystyczna. W ulotce jednak jest napisane, że chcąc walczyć przeciwko wojnie, dobrze jest skontaktować się z Komunistyczna Partią Polski. Więc w połączeniu z realistyczną bolszewicką wprost oprawą akcji i taką informacją trzeba stwierdzić, że pan policjant racji nie miał. Prokuratura, pod której oknami rozmawialiśmy, też propagowaniu komunizmu przeciwna nie była. Może nawet parę osób, widząc na ulicy czerwone sztandary, z rozrzewnieniem wspomniało młode lata.

Chciałbym wiedzieć jak Komuniści z KPP to robią, że mimo konstytucyjnego zakazu, jednak istnieją i biorą udział w międzynarodowych akcjach. Znając metodę można by uruchomić drukarnię pieniędzy, czy inny równie intratny, acz zakazany interes.

P5145761-600

Dla osób pragnących przypomnieć sobie dawne czasy, bądź przyłączyć się do „Wojny wojnie” podaję kalendarium imprezy:

15 maja – Bytom, Chorzów, Katowice, Sosnowiec, Dąbrowa Górnicza, Będzin, Siemianowice Śląskie, Bytom

16 maja – Bytom

17 maja – Częstochowa, Bełchatów, Łódź

18 maja – Łódź, Łowicz, Warszawa

20-22 maja – Warszawa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *