Podsłuchiwanie rozmów przez telewizory? Spełniają wizje Orwella

za:   http://www.pch24.pl/podsluchiwanie-rozmow-przez-telewizory–spelniaja-wizje-orwella,33909,i.html

Podsłuchiwanie rozmów przez telewizory? Spełniają wizje Orwella

fot.romexico/sxc.hu

Telewizory Smart TV firmy Samsung mogą przesyłać dane, w tym prywatne rozmowy, na zewnętrzne serwery. Oznacza, że za ich pomocą można podsłuchiwać o czym mówią domownicy posiadający taki telewizor.

 O takiej możliwości firma Samsung ostrzega na swojej stronie internetowej. „Proszę mieć świadomość, że jeżeli wypowiadane słowa zawierają osobiste lub inne wrażliwe informacje, to mogą one znaleźć się wśród informacji przechwyconych i przetworzonych przez system rozpoznawania głosu do stron trzecich” – czytamy na stronie producenta.

Przedstawiciele firmy zapewniają jednak, że bardzo poważnie podchodzą do ochrony prywatności. – We wszystkich telewizorach z serii Smart TV zastosowaliśmy standardowe dla tej gałęzi przemysłu zabezpieczenia i praktyki, w tym szyfrowanie danych, aby zabezpieczyć osobiste informacje użytkowników i nie dopuścić nieupoważnionych do gromadzenia tych danych – powiedziała przedstawicielka koncernu.

 Internauci, wychwyciwszy ostrzeżenie opublikowane na stronie południowokoreańskiego koncernu, porównują telewizory do rzeczywistości opisanej przez Orwella w „Roku 1984”, który pisał ekranach umożliwiających podsłuchiwanie domowników.

 

Źródło: tvn24.pl

ged

Read more: http://www.pch24.pl/podsluchiwanie-rozmow-przez-telewizory–spelniaja-wizje-orwella,33909,i.html#ixzz3RTZ8aU6H

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *