Ida – przekaz fałszywy – nie pozostawmy bez odpowiedzi

z poczty

Szanowni Państwo,

za każdym razem, gdy czytam o oszczerczych wobec Polski i Polaków działaniach zagranicą, bardzo mnie to boli. Nie mam żadnych wątpliwości, że tylko prawda jest drogą do wzajemnego zrozumienia, przebaczenia oraz szacunku, a walka o nią jest wyrazem naszego honoru i troski o naszą narodową tożsamość. Szczególnie bolesne są dla mnie takie sprawy, w których sami Polacy wspierają fałszywe i antypolskie przekazy. Dlatego też chciałabym zaprosić Państwa do poparcia jak najliczniej petycji, jaką Reduta Dobrego Imienia-Polska Liga Przeciw Zniesławieniom wystosowała do p. Agnieszki Odorowicz – Dyrektora Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej w sprawie niepokojącej wymowy filmu “Ida”:

http://citizengo.org/pl/15781-w-sprawie-filmu-ida

JAKIEGO CHOWU LUB PNIA CI PRODUCENCI FILMU ‘IDA’ – CZY ABY NIE KOLESIE JANA GROSSA I JEMU PODOBNI ???

Jak pisze prezes Reduty, pan Maciej Świrski, “widzowie zagraniczni, którzy oglądają film” Ida”, nominowany do Oskara i zbierający bardzo pochlebne recenzje, mogą odebrać fałszywe przeświadczenie o tym, że sprawcami Holokaustu są Polacy. Dlatego Reduta Dobrego Imienia-Polska Liga Przeciw Zniesławieniom zwraca się do Dyrektor Polskiego Sztuki Filmowej, instytucji, która dofinansowała produkcję tego filmu, aby spowodowała, żeby film został opatrzony informacją, że:

  1. Polska była pod okupacją niemiecką w latach 1939-1945

  2. Niemieccy okupanci prowadzili politykę eksterminacji Żydów.

  3. W okupowanej przez Niemców Polsce za ukrywanie Żydów Niemcy karali śmiercią nie tylko tego, który ukrywał, ale także całą jego rodzinę, pomimo to wielu Polaków ukrywało Żydów.

  4. W ten sposób zginęły tysiące Polaków oddających życie za  sąsiadów i współobywateli Rzeczypospolitej  – prześladowanych Żydów.

  5. Legalne władze Polskiego Państwa Podziemnego, uznawane przez Aliantów, z całą surowością karały śmiercią przypadki prześladowania Żydów przez tych z Polaków, których zdemoralizowała okrutna i bezwzględna okupacja niemiecka.

  6. Instytut Yad Vashem najwięcej tytułów Sprawiedliwych Wśród Narodów Świata przyznał Polakom.

Tego rodzaju informacja wskaże widzom prawidłowy kontekst, w którym należy odczytywać fabułę filmu. Ocena artystyczna filmu jest zawsze subiektywna, jednakże nawet największe wysiłki artystyczne spełzają na niczym, jeżeli fałszowana jest prawda!”

Drodzy Państwo, podpisujmy, udostępniajmy, dzielmy się ze znajomymi! To bardzo ważna sprawa!

http://citizengo.org/pl/15781-w-sprawie-filmu-ida

Serdecznie Państwa pozdrawiam wraz z całym Zespołem CitizenGO!

Życzę dobrego tygodnia,

Magdalena Korzekwa

Campaigns Director

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *