Z Polski wyciekają miliardy złotych

z poczty

Filip Stankiewicz

Witam Państwa,

Zagraniczni właściciele firm transferują dużą część wypracowanego w Polsce PKB. Te przelewy rosną od wejścia Polski do UE, tylko w ubiegłym roku wyciekło w ten sposób 70 mld zł informuje “Nasz Dziennik”. Przed 2004 r. transferowano rocznie 6-12 mld zł, ale od czasu akcesji od Unii transfery gwałtownie wzrosły do ponad 40 mld rocznie. W 2010 r. przekroczyły 54 mld, w 2013; 63 mld, a w ubiegłym roku doszły do 70 mld ; wylicza gazeta.
http://niezalezna.pl/47511-z-polski-wycieklo-70-mld-zl

Te pieniądze są opodatkowane w znikomym stopniu, Solidarna Polska proponuje wprowadzenie podatku obrotowego dla dużych firm – dzięki pozyskanym w ten sposób środkom można będzie obniżyć składkę ZUS do 220 złotych i zwolnić z podatku pierwsze 1000 złotych emerytury.

Fatalna infrastruktura, wysokie podatki, słabe innowacje – Polska spada w globalnym rankingu konkurencyjności
http://niewygodne.info.pl/artykul4/01615-Polska-spada-w-globalnym-rankingu-konkurencyjnosci.htm

Prof. Rybiński: ;Siedmioletnie rządy Tuska bardzo zaszkodziły gospodarce;.
http://wpolityce.pl/polityka/212824-prof-rybinski-siedmioletnie-rzady-tuska-bardzo-zaszkodzily-gospodarce-nasz-wywiad

“Premier okazał się całkowicie uległy w kwestii położenia rury na dnie Bałtyku, która degraduje nasze zachodnie porty, ale to bardzo podobało się pani kanclerz. Tusk przegrał również sprawę naszych morskich stoczni  na rzecz niemieckich. Tę listę można długo ciągnąć. Dla uważnych obserwatorów widać wyraźnie, iż celem premiera nie jest dobro Polski, lecz osobista kariera.” ; http://3obieg.pl/cena-sukcesu-tuska

Tuskowi przypadnie rola typowego urzędnika. Dość nieprzypadkowo ostatnie pięć lat funkcję tą sprawował Herman Van Rompuy, będący przykładem typowego bezbarwnego biurokraty, który nie kreował unijnej polityki. O niej będą nadal decydować szefowie rządów poszczególnych państw oraz osoby zasiadające w Komisji Europejskiej, pełniącej funkcję unijnego rządu. Podczas posiedzeń Rady, Tusk nie będzie mógł bowiem nawet głosować.
http://wolnemedia.net/polityka/na-ile-faktycznie-tusk-bedzie-przewodzil-re

A jaka jest prawda o wyjeździe Tuska?
https://www.youtube.com/watch?v=LbxUX1ihpTU#t=88

MŚ siatkarzy 2014: Donald Tusk wygwizdany na meczu reprezentacji Polski. Kibice reprezentacji Polski niemiłosiernie wygwizdali Tuska, który miał przy tym nietęgą minę.
https://www.youtube.com/watch?v=QV2IsjY7Y-8
http://eurosport.onet.pl/siatkowka/mistrzostwa-swiata-siatkarzy/ms-siatkarzy-2014-donald-tusk-wygwizdany-na-meczu-reprezentacji-polski/y3blz#mark

KOPACZ, mierna,bierna,ale wierna. Kopacz, jako Dyrektor ZOZ-u w Szydłowcu, nie była zdolna do żadnych reform i nie umiała kierować ZOZ-em. doprowadziła do 3 milionowego zadłużenia, nie płaciła podatku od nieruchomości, odmówiła nakazanemu podwyższeniu pensji personelowi ZOZ-u. a jednocześnie sama sobie płaciła prowizje od pozyskanych z zewnątrz pieniędzy, czym zajęła się Prokuratura, przestraszona Kopacz wyciszając sprawę oddała wówczas pozyskane pieniądze, bezprawnie. Europejski Komitet Praw
Społecznych, zmasakrował dorobek Kopacz jako Min. Zdrowia. Polska znalazła się w gronie Państw najgorzej ocenianych, za Albanią, Gruzją, Mołdawią, Rumunią. Oczekiwanie na poważne zabiegi nawet przez kilka lat, to działania z kręgu – Przestępczości przeciwko pacjentom.

Zaskakujące, dziwne i nieprzemyślane wypowiedzi Ewy Kopacz
http://www.fakt.pl/polityka/zaskakujace-dziwne-i-nieprzemyslane-wypowiedzi-ewy-kopacz,galeria,488231.html

Niemcy kontrolują niemal 100 proc. rynku prasy lokalnej w Polsce. Co na to UOKIK? Naturalnym jest, że Verlagsgruppe Passau nie pozwoli na to, aby w kontrolowanej przez niego prasie wydawanej w Polsce pojawiały się teksty niezgodne z polityką Niemiec. Tak wygląda neo-kolonializm w praktyce.
http://niewygodne.info.pl/artykul4/01625-Niemcy-kontroluja-niemal-100-proc-prasy-lokalnej-w-PL.htm

“Skrupulatne wypełnianie wytycznych płynących z Berlina i Brukseli oraz utrwalenie roli Polski jako gospodarczej kolonii i dostarczyciela taniej siły roboczej musiało zaowocować odpowiednią gratyfikacją finansową. Tusk za to, że sprzedał Polaków dostał dobrze płatne stanowisko szefa Rady Europejskiej. Jemu będzie się żyło lepiej. Polakom – niekoniecznie.”; http://niewygodne.info.pl/artykul4/01609-Tusk-sprzedal-Polakow-w-zamian-za-unijna-synekure.htm

Za rządów PO nawet Tusk emigruje z kraju – internauci żegnają Tuska. Zobacz najlepsze MEMY
http://niezalezna.pl/58951-za-rzadow-po-nawet-tusk-emigruje-z-kraju-internauci-zegnaja-tuska-zobacz-najlepsze-memy

I gdzie tu sprawiedliwość?! Minister Szczurek przyznał nam, że wozi dzieci do szkoły rządową limuzyną. A tymczasem to właśnie jego ministerstwo wlepia 16 mln zł kary za użycie służbowego auta dla prywatnych celów!
http://www.fakt.pl/polityka/szczurek-wozi-dzieci-sluzbowya-limuzyna,artykuly,486447.html

Zastanawiam się w jakiej desperacji musi być tonąca na naszych oczach PO, skoro postanowiła chwycić się takiej brzytwy, jak komisja badająca rozwiązanie WSI. Tak się bowiem składa, że w momencie, gdy decydowały się losy WSI, to właśnie Radosław Sikorski był Ministrem Obrony Narodowej w rządzie PiS  najpierw Marcinkiewicza, potem zaś Jarosława Kaczyńskiego – i pozostawał nim w trakcie całego procesu likwidacji WSI. http://naszeblogi.pl/49257-tonacy-wsi-sie-chwyta

Z piersi skompromitowanych sędziów nadal zwisają orły. W czyich jesteśmy rękach?!
http://wpolityce.pl/polityka/212557-z-piersi-skompromitowanych-sedziow-nadal-zwisaja-orly-w-czyich-jestesmy-rekach

Nawet Zapatero przestrzega Polskę przed wejściem do strefy euro. Nie powinniście się spieszyć
http://wpolityce.pl/gospodarka/212306-nawet-zapatero-przestrzega-polske-przed-wejsciem-do-strefy-euro-nie-powinniscie-sie-spieszyc

Inteligencja posłanek PO  na wesoło
https://www.youtube.com/watch?v=Z4n3aUWd2ck&feature=youtu.be

Zgodnie z logiką zespołu Laska na pokładzie malezyjskiego Boeinga nie doszło do eksplozji
http://wpolityce.pl/smolensk/213037-zgodnie-z-logika-zespolu-laska-na-pokladzie-boeinga-nie-doszlo-do-eksplozji

Edukacja albo deprawacja – wybór należy do ciebie. O kulisach powstawania edukacji seksualnej wymyślonej przez środowisko pedofilów, o władzy ślepej na deprawację, promowaniu w szkołach homoseksualizmu i skutkach wprowadzania nowoczesności do Polski, czyli według czyich standardów będziemy musieli żyć, mówi Magdalena Trojanowska, współinicjatorka akcji Stop seksualizacji naszych dzieci.
http://wpolityce.pl/lifestyle/213147-edukacja-albo-deprawacja-wybor-nalezy-do-ciebie-nasz-wywiad

Serdecznie Pozdrawiam

Filip Stankiewicz

P.S. Proszę o przekazanie informacji ludziom, którym zależy na dobru naszego kraju. Jeśli nie chcą Państwo otrzymywać informacji proszę o przesłanie maila na adres filipstankiewicz@tlen.pl w tytule można wpisać na przykład wypisz.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *