PO traci władzę w Opolu. Pierwszy raz w historii PiS wchodzi do gry, a prawica znakomicie współpracuje

za:  http://wpolityce.pl/polityka/228006-po-traci-wladze-w-opolu-pierwszy-raz-w-historii-pis-wchodzi-do-gry-a-prawica-znakomicie-wspolpracuje

 autor: Łukasz Żygadło    koalicja

W opolskiej Radzie Miasta uformowała się koalicja związana z radnych reprezentujących klub prezydenta miasta Arkadiusza Wiśniewskiego, Razem dla Opola oraz Prawa i Sprawiedliwości. Porozumie jest nieformalne, ale już zdążyło odsunąć od resztek władzy Platformę Obywatelską.

Koalicja komitetu Wiśniewskiego w towarzystwie PiS i RdO przegłosowała usunięcie z funkcji przewodniczącego Rady Miasta Szymona Ogłazę z PO, aby w jego miejsce powołać Marcina Ociepę z RdO.

Wydaje się, że to mało znacząca, lokalna sprawa. Nieprawda. To dowód, że prawica może razem współpracować dla dobra miasta, obywateli i Polski.

W skład komitetu Arkadiusza Wiśniewskiego wchodzą radni reprezentujący Solidarną Polskę. Samego prezydenta miasta w czasie kampanii wyborczej wsparł poseł SP Patryk Jaki. Razem dla Opola to ekipa, której liderzy stanowią trzon Polski Razem w woj. opolskim. Marcin Ociepa – nowy przewodniczący Rady Miasta jest liderem PR w regionie.

Wiceprezydentem Opola został Janusz Kowalski – członek komitetu programowego PiS, członek zespołu doradców śp. prezydenta Lecha Kaczyńskiego, oraz współautor najlepszej biografii o prezydencie. To dzięki jego regionalnym staraniom udało się połączyć wszystkie prawicowe klubu w jedną całość, co zaowocowało pierwszą taką formalną współpracą prawicy w Polsce.

Ktoś powie, że prawica – w tym PiS – nie posiada wartościowych ludzi, którzy potrafią rządzić Polską. Bzdura. Posiada całą szeroką kadrę osób wykształconych, doświadczonych i budujących swoją wiedzę i umiejętności każdego dnia. Problem w tym, że ci politycy i działacze zbyt rzadko dostają od lokalnym liderów szansę na wejście do Sejmu.

W Opolu rządzi prawica, która myśli o gospodarce, finansach, problemach społecznych, chce dbać o kulturę, a jednocześnie nie pozwoli, aby wartości najważniejsze dla niej były przez tę kulturę niszczone lub obrażane. Cała Polska może brać z niej przykład. Jest z czego, bo tak współpracującej zjednoczonej prawicy potrzebuje nasz kraj.

Jedna myśl nt. „PO traci władzę w Opolu. Pierwszy raz w historii PiS wchodzi do gry, a prawica znakomicie współpracuje

 1. Anna

  Pan Łukasz pisze:

  “W Opolu rządzi prawica, która myśli o gospodarce, finansach, problemach społecznych, chce dbać o kulturę, a jednocześnie nie pozwoli, aby wartości najważniejsze dla niej były przez tę kulturę niszczone lub obrażane. Cała Polska może brać z niej przykład. Jest z czego, bo tak współpracującej zjednoczonej prawicy potrzebuje nasz kraj.”

  No doprawdy Panie Jacku, nie bardzo wiem o jakich wartościach Państwo piszą?!?
  Bo w Opolu, z dnia na dzień z funkcji prezesa WiKu usunięto Piotra Kętrzyńskiego Inżyniera, fachowca, człowieka związanego ze Stowarzyszeniem Rodzin Katolickich. Opolskie WiK jako jedna z nielicznych spółek Miasta wykazywało dość znaczne dochody, pan prezes już zapowiedział, że opolanie z dniem 1 stycznia nie otrzymają pism z podwyżkami za wodę…. Ale za to głosami tejże ” prawicy” tuz przed Wigilią stołek prezesa otrzymał pan Zbigniew Leszczyński. Jak wynika z jego dossier, człowiek całkowicie funkcyjny… No chyba, że na jego plus uznamy dotychczasowe i krótkotrwałe z reguły funkcje
  – zatrudnienie w PKN Orlen
  – w Kompani Węglowej
  – prezesa płockiego klubu piłki nożnej
  Doprawdy, prawdziwy człowiek renesansu, na wszystkim się zna:)
  Z grzeczności nie wspomnę o nowym wice-prezesie WiKu. Panu Jakim, prywatnie tacie posła Patryka Jakiego z SP… Zresztą jak wynika z doniesień prasowych pan poseł jest zdumiony zarzutami, gdyż jak twierdzi ” wszyscy politycy tak robią”…
  Pan Kowalski do niedawna bliski współpracownik pana Kaczyńskiego, zatrudniający w Radzie Nadzorczej WiK swoich kolegów także nalezy do naszych opolskich ” odnowicieli”…
  I jeszcze, wracając do rzeczonych ” wartości”
  Jak donosi płocka prasa, na specjalną interpelację radnego Płocka UM sporządził listę odpraw które zostały przyznane odchodzącym urzędnikom i działaczom.
  Odnajdziemy w niej nazwisko pana prezesa Leszczyńskiego z kwotą bez mała 55 tysięcy odprawy za 4 letnie zatrudnienie w Klubie Wisły Płock.

  http://petroecho.pl/ile-kosztowaly-nas-odejscia-prezesow/

  Doprawdy, nie powinniście panowie narzekać na zegarki Nowaka, odprawy ustępujących posłów i urzędników z PO.
  Bo niczym wielkim się nie różnicie

  …Teraz Ku…. My…!

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *