25 rocznica założenia pętli na naszą szyję

za:  http://niepoprawni.pl/blog/yagon-12/srebrne-wesele   (Fot. Piotr Wójcik / AG  foto.-Oxonia.jpg

Yagon 12

24.JPGDziwnie cicho świętowane jest dziś w me(n)diach wydarzenie, które stało się fundamentem wszystkich patologii i szemranych geszeftów w III RP. I wcale nie chodzi mi o to,że równo 25 lat temu Sejm X kadencji zmienił Konstytucję , nadając naszemu krajowi nową nazwę w miejsce PRL-u. Dziś mija bowiem także równe ćwierćwiecze od przyjęcia przez ten sam “kontraktowy” Sejm tzw. “planu Balcerowicza”( naprawdę G. Sachsa, D. Liptona , wspieranych przez G. Sorosa) Nie była to jedna ustawa ale pakiet 11 ustaw zmieniających w sposób nader gwałtowny system ekonomiczny Polski. Mało kto z podnoszących wtedy ręce za przyjęciem “planu” posłów, szczególnie z klubu OKP, wiedział o co w tym chodzi, a tylko nieliczni wiedzieli jak się to skończy. Obecnie niektórzy ekonomiści uważają,że sztucznie napędzana od lata 1989 roku hiperinflacja miała doprowadzić do sytuacji, w której “plan” stawał się bezalternatywną drogą ratunku dla Polski. Rząd Mazowieckiego z ministrem finansów Balcerowiczem doprowadził świadomie i celowo do największej po II wojnie światowej recesji w Polsce.

Realne dochody obywateli drastycznie spadły. Polityka fiskalna wobec krajowych przedsiębiorstw w krótkim czasie uczyniła bankrutów z nawet dobrze prosperujących zakładów. BalcerowicBalcerowicz na całą dekadę wprowadził sztywny kurs złotówki wobec dolara. W konsekwencji napłynął błyskawicznie kapitał spekulacyjne spoza kraju. Macherzy finansowi wyczuli koniunkturę i bezwzględnie ją wykorzystali. Jeżeli kredyty w bankach zachodnich oprocentowane były od 3-6% a w Polsce można było instytucjom państwowym “pożyczać dewizy” na 40% w skali roku – no to był raj! Aby jednak nie wyrównać szans dla mniej wartościowego polskiego narodu Balcerowicz i jego “liberalni” kolesie ( M. Dąbrowski, W.Kuczyński, J. Lewandowski, J.K. Bielecki, HGW) doprowadzili do tego, że obywatele polscy nie mogli zakładać kont walutowych zagranicą, przywozić dużych ilości dewiz do kraju, ani zaciągać kredytów w bankach zachodnich. Tę smycz poluzowano dopiero w 2001 roku, gdy wydrenowano już dawno całe gałęzie polskiego przemysłu, a powstały dziwaczne fortuny różnych Kulczyków, Bagsików, Solorzów czy Walterów. To wtedy, na początku”transformacji”, jednemu z liderów “Kongresu Aferałów” wyrwało się szczere wyznanie,że “pierwszy milion trzeba ukraść”. Niszczone tzw. “popiwkiem” polskie zakłady przestawały być konkurencją dla masowego importu tanich zachodnich produkcji. W efekcie zniszczeniu uległy całe przemysłowe regiony, skokowo rosło bezrobocie.Potem tę “masę upadłościową” polskiego przemysłu sprzedawać zaczęto za bezcen i proceder ten trwa w najlepsze do dzisiaj. Kto nie wierzy miech przyjedzie do “górniczego” Wałbrzycha teraz i popatrzy na ludzi grzebiących w bieda-szybach. Albo do mojego Dzierżoniowa, kiedyś słynącego z radioodbiorników i magnetofonów z “Diory”. Dziś z zakładu została tylko ulica Diorowska, przy której stoi -a jakże -“Kaufland”.Leżąca obok Bielawa miała mniej szczęścia. “Transformacja” zniszczyła zupełnie jedyne tam zakłady przemysłu bawełnianego,  kiedyś drugie po łódzkich w kraju. Niewiele śladów po nich zostało…wiele podobnych miejsc znaleźć można na polskiej mapie. Zamiast polskich przedsiębiorstw przemysłowych stworzono system montowni obcych koncernów w tzw. “ekonomicznych strefach”, gdzie w trudnych warunkach, na śmieciowych umowach pracują Polacy.Są tam tanią siłą roboczą. Przy okazji pozbyto się zagrożenia strajkowego załóg zakładów. Nie ma zakładów – nie ma silnej “Solidarności”, kto słyszał o strajkach w markecie ? Tak jest do chwili obecnej…A komu się nie podoba może emigrować! Czołowe postacie “transformatorów” z 1989 roku doskonale odnalazły się w Unii “Wolności” by w wyniku następnego przepoczwarzenia stać się liderami Platformy Oszustów. Zza pleców Tuska, Komorowskiego czy Kopacz stale wyglądają twarze, od 25 lat tych samych “doradców” – Lewandowskiego, Bieleckiego, HGW, Kuczyńskiego. Dlatego trudno mi zrozumieć czemu me(n)dia i “GW” dziś nie świętują…

Źródło: http://niepoprawni.pl/blog/yagon-12/srebrne-wesele
© Niepoprawni.pl | Dziękujemy! 🙂 <- Bądź uczciwy, nie kasuj informacji o źródle – blogerzy piszą za darmo, szanuj ich pracę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *