Jadą goście, jadą

Jacek Bezeg

Jak doniesiono, najeźdźcy ekonomiczni z Afryki (zwani czasem uchodźcami) stacjonujący ostatnio w Budapeszcie, którym nie zezwolono na podróż do Niemiec, zmienili plany i udali się pieszo do Wiednia. Przepisy unijne nie zezwalają na podróżowanie po jej terenie osobom nie posiadającym dokumentów i taki był pretekst pod jakim posiadaczy legalnie nabytych biletów usiłowano zatrzymać na terenie Budapesztu.

W tym miejscu sensownym byłoby zauważyć, że zapewne jest jakiś inny przepis, który z kolei nie zezwala na ograniczanie wolności osób, w stosunku do których nie zapadł wyrok sądu, ani nie wydał stosownych sankcji, żaden prokurator.

Atak na Wiedeń martwi mnie odrobinę, bo obawiam się, by jakiś ambitny nasz przywódca nie zechciał pójść w ślady Jana Sobieskiego i nie wpadł na pomysł by stanąć w obronie Austriaków. Trzeba pamiętać, że ich wdzięczność po poprzedniej odsieczy nie była z gatunku tych, których chcielibyśmy doświadczyć ponownie. Zrobiliśmy to raz i wystarczy. Teraz niech sobie radzą sami.

Jednak ta sytuacja nasuwa pewne pomysły i pytania.

Pomysł na rozwiązanie problemu jest prosty, a wynikający z obserwacji. Zdecydowana większość przybyszów (przynajmniej tych pokazywanych w TV) pragnie udać się do Niemiec. Nie należy więc im w tym specjalnie przeszkadzać. Nie brać przykładu z Węgrów. Niemcy skonstruowali Unię Europejską głównie dla własnych korzyści i to bardzo szeroko pojętych jak dowodzi postępowanie w stosunku do Grecji. Słuszną tedy zapłatą za ich działalność będzie przybycie tak dużej ilości nowych, “chętnych do pracy” obywateli.

Oglądanie tylu dobrze wyglądających, dobrze ubranych i agresywnych “biedaków” nasuwa pytanie o to, jaka jest przyczyna ich wędrówki. Kto wbił do ich głów, że właśnie w Europie i to w Niemczech znajdą nowe życie w dodatku lekkie łatwe i przyjemne?

Jeśli byli to ci sami panowie, którzy wcześniej zdecydowali by “wyzwolić” Irak, Libię i Egipt spod władzy krwawych tyranów, to zachodzi podejrzenie, że jest to realizacja jakiegoś planu.

Czyjego? Jakie będą następne kroki?

No, ale to byłaby już jakaś spiskowa teoria dziejów. A przecież one dzieją się same z siebie.

4 myśli nt. „Jadą goście, jadą

 1. Anna

  Pan Jacek pisze o jakiś tajnych planach.
  Polecam artykuł, napisany przez pana Kłopotowskiego.
  Podobno ” prawicowy” autorytet w różnych dziedzinach?
  Dla mnie zwyczajny, prymitywny z lekka rasista i antyklerykał….
  ale to moje wybiórcze zdanie
  ( kto uprawniony jest do rządzenia światem, przyzwyczajajcie się pomału ludziska)

  ” Geniusz Żydów na polski rozum”

  W tych dniach wyszła wreszcie moja książka pod tytułem jak wyżej. Chcę zachęcić Polaków, aby uczyli się od Żydów. Istnieje żydowski kod kulturowy, który ułatwia wielkie sukcesy w życiu. Ukazuję to na 400 stronach. Każdy może sobie przyswoić te sposoby.
  (…)

  Uczyć, ale od kogo? Kto jest Żydem? Tematem książki nie są Żydzi, ale ich utrwalone w tradycji sposoby bycia i myślenia zapewniające nadzwyczajny sukces w świecie.

  Ale jest przeszkoda w braniu z nich przykładu. Żydzi są bardziej inteligentni wskutek selekcji w trakcie prześladowań. Większe szanse przeżycia mieli ci sprytniejsi. I działał przesiew pozytywny. Od dwóch tysięcy lat najwyżej cenili studia religijne, jako życiowe powołanie. Zamożni Żydzi chętnie wydawali córki za młodych uczonych bystrzejszych od reszty. Geny ich inteligencji miały więc większe szanse przejścia w następne pokolenie z powodu dostatku i bezpieczeństwa w jakim wyrastały dzieci rabinów. Chrześcijanie stworzyli odwrotny mechanizm. Najbardziej inteligentni również szli do stanu kapłańskiego. Celibat kleru usuwał ich geny z ogólnej puli. Od tysiąca lat, odkąd księżom zakazano ożenku, a życie zakonne stało się popularne – odsiewaliśmy najlepszy materiał genetyczny.

  Nie lubimy pamiętać lub nie wiemy, jak wiele im zawdzięczamy. To krótka lista: równość wobec prawa boskiego i ludzkiego, świętość życia, godność osoby ludzkiej, sumienie indywidualne, odpowiedzialność społeczną, miłość jako podstawę sprawiedliwości

  całość tego osobliwego wykładu:

  http://klopotowski.salon24.pl/667035,geniusz-zydow-na-polski-rozum

  Odpowiedz
 2. Jacek

  Dla uniknięcia procesu sądowego nie będę z tym panem polemizował i ograniczę się tylko do stwierdzenia, że posiada w swym wykształceniu rażące braki.

  Odpowiedz
 3. Pingback: Dlaczego Polska ma więzić uchodźców, którzy chcą do Niemiec? | Wyszperane

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *