Na rocznicę naszego Chrztu

różaniec

Jacek Bezeg

Jako zgrzybiały już starzec pamiętam poprzednią rocznicę naszego Chrztu, tę bardziej okrągłą, bo jednak było wtedy równo 1000 lat. Naprawdę ładna liczba. Wiele mieliśmy wtedy uciechy obserwując przedziwne wygibasy „ludowej władzy”, aby ten historyczny fakt wyprać z chrześcijaństwa, które wtedy było bardzo niemodne i wykorzystać do własnych celów. Tysiąc szkół na Tysiąclecie, to był jednak ładny gest i wielki sukces PZPR. Nie da się ukryć. Trochę mamy teraz problemów, aby tym placówkom oświaty zapewnić właściwą frekwencję, no ale jeśli zadziała jak należy 500+ to może jakoś to będzie.

Może kogoś denerwuje, że użyłem tu brzydkiego skrótu nieładnej organizacji, ale przecież mówimy o historii.

A dziś? Dziś jest podobnie. Też ludzie, którzy nie to, że do kościoła nie chodzą, ale wielce są zasłużeni w jego zwalczaniu usiłują się „przykolegować” do tego tematu.

Nożyk mi się w kieszeni otworzył, kiedy słyszałem jak gnojek w czerwonym krawacie wrzeszczał z sejmowej trybuny, że nie stosując się do poleceń z Brukseli wyrzucamy Polskę z tej pięknej wspólnoty do której Mieszko I nas z takim trudem wprowadził. Ten łobuz nie zauważył, że polecenia są napisane tu nad Wisłą przez złodziei odciętych nagle od łupów. Nie zauważył, że ta wspólnota nie jest już nawet tą do której parę lat wcześniej wprowadził nas Lech. Ten drań nie jest w stanie pojąć, że stała się ona w swej zasadniczej istocie realizacją niemieckiego planu Mitteleuropa.

Kto zapłacił za jego kampanię wyborczą?

Ilu takich i im podobnych mamy w swoim kraju?

.http://www.wyszperane.info/2016/04/15/schetyna-przyznal-w-liscie-do-szefa-amerykanskiego-msz-ze-poparl-antypolska-ustawe-za-co-prosil-usa-o-ochrone/

Potrzebne są nam nie tylko JOW-y, uczciwe sądy, obrona terytorialna i jeszcze parę innych rzeczy, ale przede wszystkim wiele, wiele modlitwy, bo bez Bożej pomocy tego wszystkiego naprawić nie sposób.

Kolejny Marsz Pokutny Krucjaty Różańcowej za Polskę rozpocznie się w Opolu Mszą Świętą w kościele p.w. Matki Boskiej Bolesnej i Świętego Wojciecha w środę 20 kwietnia, o godzinie 18

Wszyscy jesteśmy tam potrzebni, bo trzeba prosić, prosić i jeszcze prosić.

Jacek Bezeg

http://tomaszcukiernik.pl/artykuly/artykuly-polityczne/mitteleuropa-czy-miedzymorze/

http://wpolityce.pl/swiat/189448-unia-europejska-czy-niemiecka-zrewidowana-koncepcja-

mitteleuropa-jest-realizowana-od-dawna

http://www.polishweeklychicago.com/mitteleuropa-czyli-niemiecki-plan-dominacji-w-europie/

http://geopolityka.net/wp-content/uploads/2012/11/Eberhardt_Piotr_Geneza_Mitteleuropy.pdf

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *