Odwaga prezydenta Wiśniewskiego

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Światło

 

Jacek Bezeg

Swego czasu mieliśmy w naszym mieście wiele radości. Ogłoszono wszem i wobec, że “prawica rządzi w Opolu”. Nawet ja starałem się rozpowszechniać tekst o takim tytule. Jednak, jako człowiek przez życie doświadczony czyniłem to wtedy raczej w oparciu o zasadę “wystaw mu dobrą opinię i niech do niej dorasta”, niż z przekonania. Natomiast wielu mieszkańców Opola było przekonanych, że jak kogoś, wyrzucono z PO, to z całą pewnością jest prawicowy. Niestety nie była to prawda.

Może będę się w takim razie starał dostrzec u niego jakieś inne zalety? Wydaje mi się, że taką zaletą może być jego odwaga. Objawiła się ona wkrótce, bo jako świeżo wybrany prezydent miasta udał się on na specjalne spotkanie gdzie składano hołdy i wyrazy poparcia Bronisławowi K. kandydującemu wówczas na drugą kadencję w pałacu przy Krakowskim Przedmieściu. Ta wyprawa była dowodem wielkiej siły charakteru, bo przecież po wielu szeroko komentowanych gafach i wybrykach był Bronisław już wtedy obiektem drwin i żartów sporej części Polaków. A jednak nasz pan prezydent zdobył się na odwagę i pojechał. Niektórzy transmisję telewizyjną z tego wydarzenia oglądali ze zdziwieniem, a niektórzy bez.

Były i potem drobne zdarzenia pokazujące siłę charakteru prezydenta Wiśniewskiego, ale to o czym usłyszeliśmy i przeczytali ostatnio warte jest specjalnego opisania.

Oto dowiadujemy się (nie tylko my w Opolu, bo wiadomość przekazują główne portale), że Święto Niepodległości 11 listopada w naszym mieście dzięki pomysłowi naszego prezydenta uświetni uroczystość nadania honorowego obywatelstwa, ni mniej ni więcej, tylko samemu Danielowi Olbrychskiemu. Znane są powszechnie rozliczne wypowiedzi tego pana, poniewierające w sposób szczególny patriotyczną stronę sceny politycznej, oraz jego specyficzne rusofilstwo, a jednak podjął taką decyzję, by właśnie na to szczególne święto zaprosić go do Opola.

Cóż mogło nim kierować?

No, nic innego jak tylko odwaga.

http://www.opole.pl/xvii-uroczysta-sesja-rady-miasta-opola-11-listopada-2015-r/

http://wpolityce.pl/gwiazdy/270914-zasluzony-dla-opola-11-listopada-daniel-olbrychski-odbierze-tytul-honorowego-obywatela-miasta

http://www.fakt.pl/wydarzenia/daniel-olbrychski-honorowy-obywatel-miasta-opola-,artykuly,540438.html

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *