Kuriozalny atak poznańskiego imama. Zarzuca katolikom „szerzenie islamofobii”

za:   http://www.pch24.pl/kuriozalny-atak-poznanskiego-imama–zarzuca-katolikom-szerzenie-islamofobii-,34807,i.html

Kuriozalny atak poznańskiego imama. Zarzuca katolikom „szerzenie islamofobii”

Publicysta naszego portalu, profesor Grzegorz Kucharczyk, wygłosił w Muzeum Archidiecezjalnym w Poznaniu wykład zatytułowany „Islam. Jak religia pokoju podbije Europę?”. Wykład zakłócił imam, któremu nie spodobały się słowa o jego religii.

Profesor Grzegorz Kucharczyk jest uznanym autorytetem w dziedzinie historii myśli politycznej, współautorem serii popularnych podręczników do historii „Przez tysiąclecia i wieki”. Podczas poznańskiego wykładu poruszał między innymi kwestie dotyczące ekspansji islamu i walki z chrześcijaństwem oraz „islamofobii” jako nowej formy poprawności politycznej. Przedstawił proces eksterminacji kościołów bliskiego wschodu i północnej Afryki: obszary, które kiedyś stanowiły centra chrześcijańskiej cywilizacji, dzisiaj są opanowane w całości przez muzułmanów a resztki wspólnot chrześcijańskich są brutalnie eksterminowani. Na wykładzie przytoczono również mało znane fakty jak np. splądrowanie Rzymu przez wojska muzułmańskie w IX wieku.

Po analizie historycznej profesor przedstawił współczesne zagrożenia jakie niesie Islam dla krajów europejskich. Przytaczając statystyki ONZ wskazywał na fakt wzrostu populacji muzułmanów  oraz ich rosnące polityczne wpływy. Wskazał także na rosnącą w  zachodniej Europie popularność pojęcia “Islamofobii” będącej nową formą poprawności politycznej. Udowadniał, że pod groźbą uznania kogoś za Islamofoba nie dopuszcza się, w debacie publicznej, żadnych głosów wskazujących na zagrożenie z tego kręgu kulturowego.

Wystąpienie profesora nie spodobało się mieszkającemu w Polsce marokańskiemu imamowi Youssefowi Chadidowi, kierownikowi Muzułmańskiego Centrum Kulturalno-Oświatowego w Poznaniu, a więc po prostu szefowi tamtejszego meczetu. Uznał on, że Kucharczyk „szerzy islamofobię”, ponieważ mówił o islamskich zamachach, inwazji islamu na Europę i różnicach cywilizacyjnych. Cóż, w takim wypadku za „islamofobów” należałoby uznać również prezenterów ogólnopolskich programów informacyjnych, którzy co jakiś czas informują o zamachach dokonywanych przez wyznawców religii mahometańskiej.

Imam, urażony słowami profesora Polskiej Akademii Nauk, pobiegł na skargę do lokalnej prasy. „Głos Wielkopolski” zatytułował swój materiał następująco: „Islamofobia na wykładzie w Muzeum Archidiecezjalnym w Poznaniu?”. Nikt z dziennikarzy nie wyjaśnił jednak czytelnikom, czym rzeczona „islamofobia” miałaby być.

Opowiadałem o historii, przytaczałem też oficjalnie statystyki opublikowane przez ONZ. Zresztą swój wykład rozpocząłem od poinformowania uczestników o udanej asymilacji polskich Tatarów. Imam rzucał pod moim adresem stek oskarżeń, nie chciał słuchać odpowiedzi na pytania, które zadał. Z sali wyszedł, gdy próbowałem nawiązać z nim dialog. Jeśli tak ma wyglądać tolerancja na inne poglądy, to jest to niezbyt budujący obrazek – powiedział poznańskim dziennikarzom profesor Grzegorz Kucharczyk.

Imam Chadid niewątpliwie ma szczęście, że przyszło mu żyć w chrześcijańskiej Polsce. Mógł spokojnie przyjść na spotkanie, zabrać na nim głos a po powrocie do domu zadzwonić do dziennikarzy, którzy z troską pochylili się nad jego problemem. W krajach islamskich jest „odrobinę” inaczej. Asia Bibi w prywatnej rozmowie powiedziała koleżance, że Pan Jezus zrobił dla ludzi więcej niż Mahomet. Została skazana na karę śmierci. Tak właśnie wygląda religijna tolerancja w wersji islamskiej.

 

kra, wa

Read more: http://www.pch24.pl/kuriozalny-atak-poznanskiego-imama–zarzuca-katolikom-szerzenie-islamofobii-,34807,i.html#ixzz3VVPnHriq

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *