wyszperane 11/03/15

Jacek Bezeg

Przed epoką papieży stawiających dobre stosunki z heretykami i schizmatykami ponad szacunek dla objawionej przez Boga prawdy zwykli katolicy świadomi byli faktu, iż dwa sprzeczne ze sobą systemy wierzeń nie mogą w żaden sposób utworzyć jedności. Zdawali sobie sprawę z tego, iż niezależnie od ilości pochwał wygłaszanych pod adresem heretyków, intensywności prowadzonego z nimi dialogu oraz liczby realizowanych wspólnie z nimi dobrych inicjatyw, błędy owych heretyków nie stałyby się ani o jotę bliższe prawdzie.
http://jacekbezeg.pl/2015/03/05/dlaczego-ekumenizm-jest-czystym-nonsensem/W wyborach prezydenckich mamy jednego, jedynego kandydata, który deklaruje, jak i potwierdza swą wieloletnią walką- poglądy KATOLICKIE. Ukazuje plan ich wdrażania w Polsce. Jest to Grzegorz BRAUN.
Wydawałoby się więc naturalne, przy totalnym bojkocie ze strony me®diów Głównego Ścieku – by pisały o nim i mówiły na antenach – media katolickie. Trzeba przedstawiać dorobek, ukazywać program – komentować. Prawda?
http://jacekbezeg.pl/2015/03/11/tolerancja-i-zyczliwosc-dla-pogladow-katolickich-w-naszym-dzienniku/

chciałbym wyjaśnić z jakiego powodu właśnie Kościół Katolicki jest ważny, oraz co budzi moje obawy.
Nawet gdybyśmy przyjęli tezę, że wszystkie religie prowadzą nas do tego samego Boga, to i tak jest ważny powód, aby właśnie katolickie świątynie traktować w sposób szczególny.
http://jacekbezeg.pl/2015/03/08/obawiam-sie/

W czyim interesie jest rozbijanie normalnych więzów społecznych czy „techniczna” nauka niewinnych dzieci o seksie? A przecież widać to w kilku krajach naraz, tu w Kanadzie, tam w Polsce, Wielkiej Brytanii czy Niemczech. Czy decyzje o forsowaniu bezeceństw podejmowane są suwerennie, a zbieżność jest przypadkowa, czy też może stoi za nimi jedna niewidzialna ręka?
http://jacekbezeg.pl/2015/03/12/nowa-rewolucja/ Zdaniem działaczy ślązakowskich biorących udział w jednej z audycji radiowych, „Polska będzie obłożnie chora tak długo jak jej symbolem będzie Powstanie Warszawskie i Żołnierze Wyklęci”, a noszenie symboli powstańczych jest jak noszenie koszulek z Che Guevarą.
http://jacekbezeg.pl/2015/03/11/slazakowcy-o-zolnierzach-wykletych-to-symbole-chorej-polski/Młodzi Polacy są blisko
http://jacekbezeg.pl/2015/03/11/mlodzi-polacy-sa-blisko/ Połączenie „Inki” i Anki uważam za bardzo trafne. Ta pierwsza należała do Żołnierzy Wyklętych, a Ania do wyklętych związkowców, czyli tych ludzi pierwszej Solidarności z 1980 r., którzy mieli być w wykreśleni z polskiej rzeczywistości i pamięci – mówi portalowi niezalezna.pl Andrzej Gwiazda.
Legendarny lider Solidarności z 1980 r. Andrzej Gwiazda, przyjaciel Anny Walentynowicz, ze wzruszeniem obejrzał niedzielną oprawę kibiców Śląska Wrocław „Zachowały się jak trzeba”. Składały się na nią podobizny 18-letniej Danuty Siedzikówny „Inki”, legendarnej sanitariuszki Żołnierzy Wyklętych, zamordowanej wyrokiem komunistycznego sądu i Anny Walentynowicz, od strajku w obronie której rozpoczęła się w 1980 r. Solidarność.
http://kmn.info.pl/?p=25235

Rada Kapitanów Żeglugi Śródlądowej z przykrością odnotowała fakt, iż szef Parlamentarnego Zespołu Przyjaciół Odry – Poseł Ryszard Galla – jako poseł-sprawozdawca użyczył swojej twarzy procesowi likwidacji „Programu dla Odry 2006”. Uznajemy, że w ten sposób sprzeniewierzył się idei Zespołu i zamiast zgodnie z regulaminem Zespołu wspierać realizację „Programu dla Odry 2006” – entuzjastycznie przyłożył rękę do jego likwidacji.
http://jacekbezeg.pl/2015/03/08/rada-kapitanow-zrywa-wspolprace-z-parlamentarnym-zespolem-przyjaciol-odry/


Słowacja więcej transportuje rzekami niż Polska
Tyleż szokujący, co… przewidywalny był opublikowany wczesną wiosną 2014 r. raport NIK nt. stanu dróg śródlądowych w naszym kraju. Oto jego konkluzje:
•    Na terenie Unii Europejskiej przeciętnie 6,2% towarów transportuje się drogami śródlądowymi. W Polsce – 0,29%;
•    W perspektywie od 2005 r. odsetek towarów transportowanych w Polsce drogami śródlądowymi zmniejszył się (w 2005 r. wynosił 0,56%), podczas gdy w UE zwiększył się (w 2005 r. wynosił 5,7%). Na terenie Słowacji, nie posiadającej dostępu do morza, odsetek ładunków transportowanych drogami śródlądowymi wzrósł w tym czasie z 0,3 do 2,4%.
http://www.rynekinfrastruktury.pl/wiadomosci/transport-wodny-w-polsce–dwa-swiaty-podsumowanie-2014-roku-cz-2-47074.html

nowym właścicielem TVN będzie niemiecki koncern Bauer Media Group. Jeżeli dodamy do tego, że Niemcy już kontrolują w Polsce rynek kolorowych magazynów, grupę RMF, portal Interia, a także w 90 procentach prasę lokalną to nasuwa się kilka bardzo poważnych pytań. Czy przy tak ukształtowanej własności mediów państwo może prowadzić jakąkolwiek suwerenną politykę i kształtować postawy swoich obywateli? Czy doprowadzenie do takiej sytuacji kompletnie niewyobrażalnej w poważnych państwach mogło być skutkiem jedynie głupoty i nieodpowiedzialności tak zwanych elit?
http://jacekbezeg.pl/2015/03/10/znowu-jest-robota-u-bauera/

Celem ruchu unii kredytowych nie jest ekspansja na rynkach finansowych, pomnażanie własnej wartości rynkowej, maksymalizacja stopy i masy zysku, lecz samopomoc w zwalczaniu lichwy i wykluczenia finansowego. Ich roli w życiu społecznym nie wolno zatem mierzyć tą samą miarą, która stosowana jest do komercyjnych instytucji finansowych.
http://tygodniksolidarnosc.com/pl/8607/74/c/przeciw-wykluczeniu-finansowemu.htmlPrzeczytaj o tym jak ważna jest witamina D i jak wiele wysiłku włożono na świecie w to,  aby ten fakt ukryć przed nami. To zdumiewające i dające do myślenia.

http://jacekbezeg.pl/2015/03/11/udar-chcesz-uratowac-rodzicow-dziadkow/

W sierpniu 2013 roku Ministerstwo Gospodarki po cichu wydało dokument pt.: „Sprawozdanie w wyników monitorowania bezpieczeństwa dostaw energii elektrycznej”. Wynikało z niego, że w latach 2016-2017 Polsce realnie grożą energetyczne blackouty, czyli długotrwałe zaniki zasilania na dużym obszarze kraju. Ryzyko jest szczególnie wielkie w okresach szczytowego zużycia energii elektrycznej, tj. podczas silnych mrozów zimą i ekstremalnych upałów latem. W okresie letnim 2016 roku zabraknie nam 520 MW. Zimą 2017 roku może nam zabraknąć już nawet 1100 MW
http://jacekbezeg.pl/2015/03/04/prawie-po-energetyce/

Czarna komedia w Radomiu. Dzisiaj odbywa się tam sesja Rady Miejskiej, ale została przerwana. Bo radni Platformy Obywatelskiej chcieli powitać Bronkobus, który zajechał do miasta. Nieważne, że Bronisław Komorowski w tym czasie przebywał w Warszawie. Oni hołd złożyli.
Dawniej trawę malowano na zielono, gdy wizytę gospodarską składali partyjni dygnitarze. Ale chociaż pojawiali się osobiście. W Radomiu natomiast pokłony radni PO bili przed autobusem ze zdjęciem Bronisława Komorowskiego. To się nazywa oddanie…
http://kmn.info.pl/?p=25180Przywitanie Szoguna w Środzie Wielkopolskiej
http://jacekbezeg.pl/2015/03/11/ten-film-nie-byl-sponsorowany-za-srodkow-unijnych/Na mocarza Grzegorza Brauna
http://jacekbezeg.pl/2015/03/11/na-mocarza-grzegorza-brauna/Jak uwidoczniły nagrania telewizyjne, mężczyzna w tłumie zgromadzonym pod sceną trzymał w ręku nad głową krzesło i potrząsał nim. Według policji 34-letni Marek M. krzyczał obraźliwe słowa pod adresem prezydenta i zamachnął się na niego krzesłem. “Podczas przewożenia na komisariat zatrzymany sam przyznał, że chciał rzucić krzesłem w prezydenta, by zwrócić uwagę na to, że media prezentują tylko dwóch kandydatów na prezydenta” – powiedział Mariusz Ciarka.
http://kmn.info.pl/?p=25220

Triumfujący w sprawie „polskich obozów” „die Welt” żąda, aby polskie sądy już zawsze uniewinniały kłamców
http://jacekbezeg.pl/2015/03/08/triumfujacy-w-sprawie-polskich-obozow-die-welt-zada-aby-polskie-sady-juz-zawsze-uniewinnialy-klamcow/

W czasie Konwencji charakterystyczne było również przemówienie Ewy Kopacz, która wróciła do straszenia PiSem i Jarosławem Kaczyński. Zarzucała Andrzejowi Dudzie, że jest niesamodzielny. Sądzi Pan, że strach przez PiS jeszcze kogoś pcha w ramiona PO?
Ewę Kopacz należy ocenić, jako damskiego politycznego chuligana. Ona zastępuje obecnie Palikota w jego roli prowokatora, człowieka gwałcącego normy polityczne. Jej agresja jest już histeryczna i zdradza poczucie przerażenia w obozie władzy.
https://wzzw.wordpress.com/2015/03/11/%E2%96%A0%E2%96%A0-krzysztof-wyszkowski-kopacz-jest-jak-polityczny-chuligan/


 Zbigniew Brzezinski:  Zabójstwo Niemcowa zorganizował SBU pod kierownictwem USA.
http://jacekbezeg.pl/2015/03/11/zabojstwo-niemcowa-zorganizowal-sbu-pod-kierownictwem-usa/Putin wprowadzi wojska i zajmie Kijów w przypadku dostaw broni amerykańskiej dla Ukrainy, mówi deputowany Rady Najwyższej Ukrainy. Władimir Putin przedstawił ultimatum Barackowi Obamie, że jeżeli USA zdecydują się na dostawy broni dla ukraińskiego zgrupowania w Donbasie to Armia Rosyjska otwarcie wejdzie na Ukrainę i zajmie Kijów.
http://jacekbezeg.pl/2015/03/08/ukraina-putin-wprowadzi-wojska-i-zajmie-kijow/dużo osób ma olbrzymią trudność w zrozumieniu jak wiele wojen jest wywoływanych jedynie w celu narzucenia państwom prywatnych banków centralnych, dlatego podzielę się z Wami kilkoma przykładami, abyście zrozumieli dlaczego władze USA są uwikłane w tak wiele wojen przeciwko tak wielu krajom. Jest wiele precedensów.
http://jacekbezeg.pl/2015/03/07/wszystkie-wojny-sa-wojnami-bankierow-2/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *