Ciemne tumany nad horyzontem

za:  http://tygodniksolidarnosc.com/pl/7763/73/c/ciemne-tumany-nad-horyzontem.html

Pietrzak

 Jan Pietrzak

 Ponieważ wielu ludzi czerpie wiedzę o rzeczywistości z telewizora, można powiedzieć, że z początkiem nowego roku zmieniła się im rzeczywistość. Wieczorne wiadomości TVP zafundowały sobie nową czołówkę. 

Głównym elementem obrazka jest wieża z ze garem, na wzór czołówki BBC. Niestety, nie jest to Westminster Tower i Big Ben, lecz Pałac Kultury Stalina i Big Syf, w skrócie Syf Stalina,
jak w Warszawie mówiono o tej budowli pół wieku temu. Jeżeli koniecznie trzeba było wypłacić kumplom misyjne pieniądze, można było sfotografować wieżę Zamku Królewskiego, ale resortowe dzieci kultywują swoją legendę, nie polską historię. Tak zostali zalegendowani. Poza tym na widoczku obok pogrążonej w mroku wieży rzucają się w oczy ciężkie chmury, czyli ciemne tumany nad horyzontem. 

Codzienne tumanienie społeczeństwa to fundament obecnej polityki społecznej. Partia stumanionych jest na tyle silna, że partia świadomych Polaków ma niewielkie szanse, by dotrzeć z prawdą do nieświadomych… Ok. połowy społeczeństwa nie chodzi do żadnych wyborów, bo się biedaki pogubili i nie ogarniają rozmiarów kłamstwa, które ich atakuje, choć jakimś zmysłem czują, że „cóś tu, k…. nie gra”! Wolą się dystansować od spraw politycznych, podpierając się wbijanym w głowy hasłem PO: „Nie róbmy polityki! Budujmy to i tamto!” Patrzcie, jak można oficjalnie, legalnie robić z ludzi idiotów. Otóż bez polityki nie da się niczego zbudować. Wiadomość z ostatnich dni – zerwany kontrakt z firmą przygotowującą budowę elektrowni atomowej. 

Jan Pietrzak

Cały artykuł w najnowszym numerze “TS” (03/2015)

foto:  tygodnik siedlecki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *