wyszperane luty 2015

Jacek Bezeg


Biblia tysiąclecia – tekst
http://biblia.deon.pl/index.php


Święty Tomasz z Akwinu — geniusz nad geniuszami
http://jacekbezeg.pl/2015/02/10/swiety-tomasz-z-akwinu-geniusz-nad-geniuszami/

Bliski doradca papieża i przewodniczący episkopatu niemieckiego kard. Reinhard Marx odciął się od „młodych tradycjonalistów”, obstających twardo przy tradycyjnym nauczaniu Kościoła. – To prowadzi do terroryzmu – ostrzegł w wywiadzie udzielonym jezuickiemu magazynowi „The America”.
http://jacekbezeg.pl/2015/02/15/kardynal-marx-mlodzi-tradycjonalisci-sa-jak-terrorysci-czarno-bialy-populizm-narasta/
http://jacekbezeg.pl/2015/02/21/pokretnosc-biskupa-stefanka-biskupow-a-zbrodnie-w-majestacie-prawa/Lepsze i gorsze formy życia
http://jacekbezeg.pl/2015/02/03/lepsze-i-gorsze-formy-zycia/

Ks. prof. Tadeusz Guz – Zasady myślenia katolickiego – Wykład
http://jacekbezeg.pl/2015/02/06/ks-prof-tadeusz-guz-zasady-myslenia-katolickiego-wyklad/
http://jacekbezeg.pl/2015/02/11/dramatyczny-list-arcybiskupa-lengi-na-temat-kryzysu-w-kosciele/
http://jacekbezeg.pl/2015/02/25/kryzysy-w-kosciele-dlaczego-duch-swiety-do-nich-dopuszcza-co-zrobic-by-je-pokonac/

 

Zobacz film mówiący o tym, jak natura świadczy o Stwórcy.
http://jacekbezeg.pl/2015/02/10/bog-cudow/

 

Naszym moralnym obowiązkiem było dokonanie pogrzebu żołnierzy, którzy do ostatnich chwil swojego życia nie poddali się represji i walczyli o naszą wolność. Pamięć o nich zawsze będzie żywa
http://jacekbezeg.pl/2015/02/15/pogrzeb-zolnierzy-wykletych/
http://jacekbezeg.pl/2015/02/23/wykleci-niezlomni/


Pomnik Anny Walentynowicz

http://jacekbezeg.pl/2015/02/20/pomnik-anny-walentynowicz/

Statyny. Dlaczego lekarze nie mówią tego pacjentom? Jak odróżnić lekarza od sprzedawcy?
http://jacekbezeg.pl/2015/02/07/statyny-dlaczego-lekarze-nie-mowia-tego-pacjentom-jak-odroznic-lekarza-od-sprzedawcy/


Raport o działaniach żołnierzy i pracowników WSI – tekst raportu
http://rodaknet.com/raport_wsi.pdfPolicja użyła broni gładkolufowej i gazu łzawiącego podczas tłumienia górniczej demonstracji przed siedzibą Jastrzębskiej Spółki Węglowej w Jastrzębiu-Zdroju. Według policji, podczas zajść jedna osoba została ranna i zatrzymano dziesięciu demonstrantów. – W sytuacji, gdy strzela się do protestujących przed siedzibą JSW, mamy do czynienia z totalną kompromitacją rządu – mówił na antenie TVP Info Jan Dziedziczak z PiS.
http://jacekbezeg.pl/2015/02/03/
http://jacekbezeg.pl/2015/02/05/atak-policji-na-szpital-szokujace-nagranie-z-zamieszek-w-jastrzebiu-zdroju-wideo/
http://jacekbezeg.pl/2015/02/06/ewa-i-psiapsiolki-gladkolufowe/
http://jacekbezeg.pl/2015/02/11/die-zeit-polska-ma-powody-by-bronic-wegla/
http://jacekbezeg.pl/2015/02/18/polska-idzie-na-ostre-zwarcie-z-bruksela/Grzegorz Braun – Ku prawdzie i wolności

http://grzegorzbraun2015.pl/
http://jacekbezeg.pl/2015/02/20/braun-kandyduje-bo-prowadze-rozpoznanie-bojem/
http://jacekbezeg.pl/2015/02/21/czy-nadchodzi-iii-wojna-swiatowa-grzegorz-braun-w-mielcu-16-viii-2014r/


Pomóż zebrać podpisy pod kandydaturą Grzegorza Brauna !
http://jacekbezeg.pl/2015/02/10/pomoz-zebrac-podpisy-pod-kandydatura-grzegorza-brauna/

„Dzisiaj każdy może zdobyć nieomal każdą informację. To żadna sztuka. Perłami, diamentami, których szukamy są ci, którzy mają owe miękkie niewidzialne dobra, talenty czy nawyki polegające na umiejętności weryfikacji informacji, analizy ich wzajemnych korelacji, umiejętność poskładania rozsypanych danych i wyławiania z nich kluczowych sensów, … którzy myślą samodzielnie, a nie … tylko zapamiętują klucze i schematy testów. Szukamy tych, którzy swoje mózgi mają w swoich głowach, a nie w przenośnych komputerach.
http://jacekbezeg.pl/2015/02/08/o-edukacje-wyzwolona/Człowiekowi trudno jest przyznać się przed sobą, że popełnił błąd, wybierając Platformę. Ale dzisiaj sprawy zabrnęły tak daleko, że część ludzi już nie daje rady zamykać oczu – mówią po prostu: „nigdy więcej”. I zaczynają przychodzić na spotkania ze mną. Chcą nowej szansy i nadziei – zaznacza Andrzej Duda w rozmowie z Joanną Lichocką dla „Gazety Polskiej”.
http://jacekbezeg.pl/2015/02/01/andrzej-duda-usmiecham-sie-i-robie-swoje/
http://jacekbezeg.pl/2015/02/08/duda-przerazil-mainstream-w-panice-klamia-obrazaja-zalosny-spektakl-trwa/
http://jacekbezeg.pl/2015/02/27/poslij-nam-tylu-ilu-potrzeba/
http://jacekbezeg.pl/2015/02/27/niezla-propozycja/


Opinia publiczna nie ma pojęcia, że państwem kieruje kilkuset morderców

http://jacekbezeg.pl/2015/02/20/rozmowa-z-wojciechem-sumlinskim/


Czym obecnie stało się rolnictwo? W skrócie można określić, że jest to produkcja surowca na potrzeby przemysłu spożywczego. Zmiana charakteru działalności rolniczej następowała stopniowo i była związana ze wzrostem powierzchni gospodarstw i zwiększeniem ich specjalizacji. Nie byłoby w tym nic złego, gdyby jednocześnie rolnicy zadbali o kontrolę nad dalszymi etapami produkcji żywności.
Niestety cała sfera przetwórstwa rolno-spożywczego została w większości przejęta przez korporacje. Przez te same korporacje, które kontrolują wytwarzanie środków do produkcji rolnej: nawozów, pestycydów, nasion i pasz.
http://dakowski.pl//index.php?option=com_content&task=view&id=15013&Itemid=55Rejs badawczy Odrą od Szczecina do Koźla – raport końcowy
http://jacekbezeg.pl/2015/02/08/rejs-badawczy-odra-od-szczecina-do-kozla-raport-koncowy/


W Polsce transport śródlądowy mógłby odegrać ważną rolę w wybranych segmentach rynku. Do szczególnie ważnych sfer zastosowania tej gałęzi transportu należą: obsługa portów morskich, zwłaszcza Szczecina-Świnoujścia: obsługa obrotów handlu zagranicznego, szczególnie w relacji z Niemcami: przewozy turystyczne w relacji Niemcy-Polska-Kaliningrad: przewozy kruszywa wydobywanego z dna rzeki. Ponadto transport śródlądowy mógłby, podobnie jak w krajach UE, przystosować się do obsługi przewozów kombinowanych, w tym kontenerowych, rozwiązując po części problemy występujące z obsługą tego rodzaju ładunku w transporcie samochodowym i kolejowym.
http://www.zegluga.wroclaw.pl/news.php?readmore=248
http://jacekbezeg.pl/2015/02/24/o-kanale-slaskim-z-ministerstwem-finansow/
http://jacekbezeg.pl/2015/02/25/kozielski-port-znow-zatetni-zyciem/Gazprom w Opolu?
Nie można sprzedać ECO!
http://jacekbezeg.pl/2015/02/07/gazprom-w-opolu-nie-mozna-sprzedac-eco/
http://jacekbezeg.pl/2015/02/07/bajka-o-cieplej-posadce/

Song Hongbing Wojna o pieniądz  – tekst książki
http://rodaknet.com/Ksiazka_Wojna_o_pieniadz._Prawdziwe_zrodla_kryzysow_finansowych_-_Song_Hongbing.pdf

Jedną z podstawowych zasad funkcjonowania rynku europejskiego jest solidarność państw członkowskich Unii Europejskiej w relacji do świata zewnętrznego. Wszelkie w tym zakresie działania sprzeczne z taką zasadą były przez Komisję Europejską krytykowane. Jednakże wielokrotnie współczesne doświadczania pokazują, że taka solidarność to iluzja.
Polacy dobitnie doświadczyli tego w sytuacji próby stworzenia tzw. wspólnego rynku energetycznego. Gazociąg północny wybudowany na dnie Bałtyku to dokładna ilustracja łamania interesów krajów środkowoeuropejskich przez Niemcy, które  realizowały bezwzględnie twarde interesy z Rosją bez oglądania się na swoich sąsiadów.
http://jacekbezeg.pl/2015/02/03/
http://jacekbezeg.pl/2015/02/20/zniszczenie-polski-rosyjska-racja-stanu/


„Pomimo jednak zaistnienia wielu negatywnych przesłanek zebranych w toku prowadzonego w roku 2000 przez Biuro Bezpieczeństwa Wewnętrznego postępowania sprawdzającego szef WSI gen. Tadeusz Rusak wskutek, jak sam stwierdził, »nacisków szefa MON ministra Bronisława Komorowskiego« wydał gen. Bolesławowi Izydorczykowi certyfikat bezpieczeństwa NATO do dokumentów NATO oznaczonych klauzulą »ściśle tajne«. Dzięki temu gen. B. Izydorczyk wyjechał do Brukseli, gdzie objął funkcję dyrektora Partnership Coordination Cell (PCC) w Mons. Przebywał tam do 2003 r., mając dostęp do informacji stanowiących najwyższe tajemnice NATO”.
http://www.bliskopolski.pl/ludzie/bronislaw-komorowski/komorowski-a-wsi/
http://www.bliskopolski.pl/

Bałem się, że skończy tak jak niedoszły premier Austrii, który nie dość, że wskutek oburzenia „wszystkich świętych” europejskich elit, premierem nie został, to jeszcze zginął w bardzo dziwnym wypadku. Orbanowi się to już chyba nie przydarzy. A utyskiwania nad Wisłą przypominają mi swoją zawartością coś, co pamiętam z bardzo dawnych czasów. Otóż kiedyś, dawno temu, jakiś znawca polityki światowej strasznie pomstował na któregoś z prezydentów USA za to, że jak napisał „dba on tylko o interes swojego kraju”. Człowiek ten nie mógł zrozumieć takiego postępowania
http://jacekbezeg.pl/2015/02/19/bronie-victora-orbana/
http://jacekbezeg.pl/2015/02/23/muchy-w-nosie-jaroslawa-kaczynskiego/
http://jacekbezeg.pl/2015/02/25/co-zrobil-orban/

Mówi się, że Grecja wpadła w pułapkę długów. Pewnie zbankrutuje. Napożyczali za dużo i nie mają z czego oddać. Jak to się mogło stać? Każdy, kto próbował pożyczyć parę złotych z takiej poważnej instytucji jak bank pamięta z całą pewnością, że spotkał tam panią (lub pana po 15 latach praktyki w SB?) zadającą wiele pytań. Dużo bardziej dociekliwą niż niejedna żona.
http://jacekbezeg.pl/2015/02/17/
http://jacekbezeg.pl/2015/02/19/grecja-stanela-niemcom-oscia-w-gardle-nie-nalezy-im-jednak-wspolczuc-sami-sa-sobie-winni/
http://jacekbezeg.pl/2015/02/19/banki-rzadza-polkolonia-nad-wisla/
http://jacekbezeg.pl/2015/02/25/wszystkie-wojny-sa-wojnami-bankierow/


Statek śródlądowy a środowisko
http://jacekbezeg.pl/2015/02/11/statek-srodladowy-a-srodowisko/

Od 1989 roku trwa proces depolonizacji Naszego Kraju.
Najpierw zlikwidowano polski przemysł, potem zmuszono miliony młodych ludzi – a więc przyszłość Narodu – do emigracji. Przeniesiono własność najważniejszych nieruchomości na obcych i zlikwidowano narodową kulturę. Wszystko w imię postępu.
Kulminacją tych wydarzeń był tak zwany „Europejski Kongres Kultury” we Wrocławiu – na którym były funkcjonariusz stalinowskiego aparatu terroru – bredził o jakiejś „nowoczesności”, której naturalną konsekwencją był wedle niego „holokaust”.
http://jacekbezeg.pl/2015/02/13/eugenika-kultury-1/


Prawda o zagładzie Żydów podczas II wojny światowej. „Rękoma Żydów zadano śmierć Żydom – bezbronnym Żydom!”
http://wirtualnapolonia.com/2015/02/25/prawda-o-zagladzie-zydow-podczas-ii-wojny-swiatowej-rekoma-zydow-zadano-smierc-zydom-bezbronnym-zydom/
http://jacekbezeg.pl/2015/02/24/kim-byla-ciotka-idy/
http://jacekbezeg.pl/2015/02/26/zli-polacy-walczyli-oni-byli-niemcom-zyczliwi/


Ludzie na świecie ciągle głupieją i jest to już stały trend
http://jacekbezeg.pl/2015/02/25/ludzie-na-swiecie-ciagle-glupieja-i-jest-to-juz-staly-trend/
http://jacekbezeg.pl/2015/02/27/czy-to-jeszcze-system-oswiaty-czy-system-zbiorowego-zidiocenia/

Może by więc zacząć od uporządkowania mechanizmu pozwalającego obywatelom wpływać na decyzje ich dotyczące, przy pomocy referendum? Należy domagać się zmiany ustawy o referendum tak, by po zebraniu pod wnioskiem określonej liczby podpisów było one obligatoryjne, a wynik referendum bez względu na frekwencję wiążący dla władzy.” — M.Todd

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *