wyszperane 15/02/15


Czym jest zło gdy go nie widać
Sergiusz Orzeszko jako kilkuletnie dziecko wykazywał zdolności paranormalne, które potem zostały rozpoznane jako działanie złych duchów. Choć wychowywał się w rodzinie ateistycznej, jego serce nieustannie poszukiwało Boga. O tym, jak Go odnalazł i jakie to przyniosło konsekwencje w jego zyciu opowiada w wygłoszonym po raz ostatni w swoim życiu świadectwie
https://www.youtube.com/watch?list=PL0860157F4DEAEB18&v=joO83SoHzAsBliski doradca papieża i przewodniczący episkopatu niemieckiego kard. Reinhard Marx odciął się od „młodych tradycjonalistów”, obstających twardo przy tradycyjnym nauczaniu Kościoła. – To prowadzi do terroryzmu – ostrzegł w wywiadzie udzielonym jezuickiemu magazynowi „The America”.
http://jacekbezeg.pl/2015/02/15/kardynal-marx-mlodzi-tradycjonalisci-sa-jak-terrorysci-czarno-bialy-populizm-narasta/

Bp Ryś: Seksualność
https://www.youtube.com/watch?v=lXknrYWbRGk

Tezy tego artykułu były zapewne pouczające. Jednak zgodnie z obowiązującą wtedy definicją tajemnicy państwowej nie poznaliśmy ich do dziś. Wtedy mówiło się, że Tajemnicą Państwową jest informacja, która może być znana całemu światu, ale nie Polakom. Tak jest do dziś?
Jakie były przyczyny ówczesnego pożaru?
http://jacekbezeg.pl/2015/02/15/jak-spalic-betonowy-most/Odpowiedź na pytanie, kto dzisiaj naprawdę rządzi Polską, jest nieskomplikowana. Polską rządzi łże-elita, elita podstawiona. Elita, która zajęła miejsce prawdziwej elity: wyrżniętych, ograbionych, zdeklasowanych, wypchniętych na emigrację czy to wewnętrzną, czy zagraniczną. Ta elita, fundamentalnie różni się od elity narodowej tym mianowicie, że ta nowa „szlachta” nie ma żadnych zasług.
http://jacekbezeg.pl/2015/02/15/grzegorz-braun-i-jan-pinski-o-iii-rp-kto-tu-rzadzi/Pomóż zebrać podpisy pod kandydaturą Grzegorza Brauna !

http://jacekbezeg.pl/2015/02/10/pomoz-zebrac-podpisy-pod-kandydatura-grzegorza-brauna/

W 2009 roku zawieszono powszechny pobór do wojska, a polska armia została zreorganizowana do operacyjnej armii zawodowej. Stan liczebny naszej armii to nieco ponad 100 tys., z czego możemy wystawić do realnej obrony około 30 tys. żołnierzy liniowych, z taką siłą można bronić teren wielkości średniego powiatu. Nasz wskaźnik mobilizacyjny wynosi 0,26% populacji własnych obywateli, co daje około 100 tys. osób. Należy zaznaczyć, że jest to jeden z najniższych wskaźników mobilizacyjnych w Europie, niższy mają tylko Czechy i Luksemburg. W 2007 minister Klich utrącił projekt powołania do życia wojsk obrony terytorialnej, czyli ochotniczej masowej formacji odpowiednio przeszkolonej i dającej możliwość szybkiej mobilizacji w wypadku zagrożenia kraju.
http://www.eprudnik.pl/o-swiadomym-oslabieniu-panstwa-i-ratunku-dla-polski/

W przededniu 69. rocznicy bitwy pod Gajrowskimi, w Orłowie (gmina Wydminy, powiat giżycki) odbyły się 15 lutego uroczystości pogrzebowe ekshumowanych żołnierzy 3. Brygady Wileńskiej Narodowego Zjednoczenia Wojskowego. Był to pierwszy w Polsce pogrzeb Niezłomnych Żołnierzy Wyklętych.
http://jacekbezeg.pl/2015/02/15/pogrzeb-zolnierzy-wykletych/

Część z nich udało się Niemcom wywieźć i odnajdywane były po wojnie w różnych miejscach Polski i Niemiec.  Większość jednak przejęta została przez NKWD po zajęciu obozu.  W internetowych komentarzach powtarza się pogłoska, że archiwum Auschwitz przejął osobiście Beria.  Ono jest właśnie przedmiotem tytułowej „zmowy milczenia”.  Ani Żydzi, ani Polacy nie domagają sie od Rosjan ujawnienia tych dokumentów, czy choćby wglądu w nie.  Obywatele kilkunastu państw więzieni byli w Auschwitz, minęło 70 lat, a wszyscy udają, że nie ma sprawy.
Nie jest to zresztą jedyny taki przypadek.  Tajemnicą poliszynela jest to, że NKWD przjęła podczas wojny archiwa Gestapo, w tym listy agentów.  Nie ujawniła ich jednak, lecz zwerbowało, czyniąc z nich swoich TW.  Od siedemdziesięciu lat nikt jakoś nie ma odwagi poruszyć sprawy hitlerowskich archiwów zagarniętych przez Sowietów.
http://www.ekspedyt.org/elig/2015/02/11/33385_archiwum-auschwitz-czyli-zmowa-milczenia.html


Dlaczego „wygaszono” Program dla Odry 2006
http://jacekbezeg.pl/2015/02/14/dlaczego-wygaszono-program-dla-odry-2006/

Największym problemem dla Polski okazało się wybranie tzw. roku zerowego, czyli roku, od którego będzie liczone obniżanie emisji. W 2007 roku, gdy rozpoczynano rozmowy o pakiecie klimatycznym rokiem zerowym miał być rok 1990. Prezydent Lech Kaczyński wyraził zgodę na przystąpienie Polski do grupy krajów walczących ze zmianami klimatycznymi na bazie roku 1990. Było to dla Polski korzystne ze względu na fakt, że w latach 80. emitowaliśmy duże ilości CO2 (duży udział przemysłu ciężkiego w gospodarce kraju), jednak po 1989 roku wielkie zakłady upadły i emisja gwałtownie spadła. Przyjęcie 1990 roku jako roku bazowego nie wymuszało na Polsce żadnych dodatkowych i gwałtownych inwestycji. Wystarczy, że rozmontowano nasz przemysł ciężki.
Tymczasem w 2008 roku Unia Europejska jako rok bazowy zaczęła forsować rok 2005. Oznaczało to dla Polski katastrofę ponieważ znaczne redukcje emisji CO2 mieliśmy już za sobą. Każde następne ograniczenie oznaczało albo kosztowne inwestycje albo zakup uprawnień do emisji na wolnym rynku. Ostatecznie w 2009 roku Parlament Europejski przyjął skrajnie niekorzystny dla Polski pakiet energetyczno-klimatyczny, w którym rok 2005 przyjęto za początek liczenia redukcji emisji CO2. Pakiet w tym kształcie powstał zaś w wyniku ustaleń przyjętych na szczycie UE w Brukseli w grudniu 2008 roku, po którym Radosław Sikorski ogłosił wielki sukces Polski.
http://www.eprudnik.pl/szczyt-klimatyczny-wielki-sukces-polski-czy-totalna-klapa-i-poglebianie-biedy-w-polsce/


Polska ma powody, by bronić węgla

http://jacekbezeg.pl/2015/02/11/die-zeit-polska-ma-powody-by-bronic-wegla/


Nowoczesny statek rzeczny jest ekologicznie najmniej szkodliwy ze wszystkich środków transportu towarów i żaden inny pojazd o tej samej mocy przewozowej oraz mocy zainwestowanej nie jest w stanie mu dorównać.

http://jacekbezeg.pl/2015/02/11/statek-srodladowy-a-srodowisko/

W dniu 4 lutego 2015 r. w Sejmie RP odbyły się dwa spotkania poświęcone żegludze śródlądowej i śródlądowym drogom wodnym: zapowiadane od co najmniej miesiąca posiedzenie Zespołu ds. połączenia Odra-Dunaj i wymyślone niemal w ostatniej chwili – konkurencyjne jak się okazało – posiedzenie zespołu tzw. „Przyjaciół” Odry. Niektórzy zaproszeni z miesięcznym wyprzedzeniem przez Posła Chmielowskiego goście nie przybyli na posiedzenie zespołu ds połączenia Odra – Dunaj ponieważ poseł Galla (szef zespołu tzw. Przyjaciół Odry) celowo zwołał swoje na ten sam dzień z niewielkim tylko przesunięciem czasowym
http://jacekbezeg.pl/2015/02/10/o-odrze-w-zespolach-sejmowych-dwa-skrajne-bieguny/

Spotkamy tam np. Ryszarda Oparę, założyciela portalu Nowy Ekran, wcześniej związanego z gen. Wileckim, który ubolewa nad ‘niewłaściwymi sojuszami – militarnymi i gospodarczymi’ Polski oraz nad tym, że ‘Rosja jest traktowana jako główne zagrożenie i wróg’”.
Warto dodać, że Nowy Ekran, po oszukaniu pracujących w nim pracowników i dziennikarzy, którzy porzucili pracę ponieważ przez kilka miesięcy nie otrzymywali wynagrodzenia – zmienił nazwę na NEon24.pl, mocno zmieniając także profil na wyraźnie antypolski i prorosyjski. A po tej krętej, a może wręcz i krętackiej drodze eliminując niemal wszystkich tych blogerów, którzy protestowali przeciwko nowemu, prorosyjskiemu profilowi tego portalu.
http://www.ekspedyt.org/andy-aandy/2015/02/13/33458_opara-ze-scierwoneonowki-w-filorosyjskich-gestych-oparach-putinowskiej-v-kolumny-z-centrum-w-krolewcu.html

-- 
"Może by więc zacząć od uporządkowania mechanizmu pozwalającego 
obywatelom wpływać na decyzje ich dotyczące, przy pomocy 
referendum? Należy domagać się zmiany 
ustawy o referendum tak, 
by po zebraniu pod wnioskiem określonej 
liczby podpisów było 
one obligatoryjne, a wynik referendum 
bez względu na frekwencję 
wiążący dla władzy."  --  M.Todd

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *