Dostałem list

 

Ponieważ pojawiły się głosy, że ten Bogdański to szef jakiejś ruskiej agencji prasowej, sprawdziłem go i otóż nie. On faktycznie był szefem agencji prasowej, tyle że nie ruskiej, ale założonej przez wolny świat dla niesienia prawdy rosyjskiemu społeczeństwu,(...)”

Jacek, a powiedz mi co oznacza wyrażenie ” wolny świat” Wolny od czego za przeproszeniem?

Od ruskich, zydów czy GMO? Wyjaśnij mi proszę:) Próbkę tego ” wolnego świata” mieliśmy w Europie, w Jugosławii, czy w dalekim Iraku, gdzie wolny świat niósł demokrację aż miło! Za pomocą bomb ze zubożonym uranem….

Szanuję prof Pawełczyńską, choć niekiedy myślę, że nie do końca ogarniała rzeczywistość. Na rzecz jakiś wzniosłych haseł i idei… Tak to już jest, ludzie starsi stają się bardziej…hmm…idealistyczni?! Nie wiem jak to nazwać? starość jest czasem zbliżania się do Ideału, więc może stąd biorą się myśli bardziej czyste i piękne? Nie neguję tego, to są dobre rzeczy ale świat w dzisiejszym jego wydaniu już tak idealny nie jest…. Sam wiesz. “

Lech Kaczyński Miał wyczucie powinności wobec ojczyzny, porządku moralnego, który służy wspólnotom, i miał wyczucie sytuacji międzynarodowej. Rozumiał, że dorobek kultury europejskiej w wariancie polskim ma specyficzne wartości i może być cenny nie tylko dla Polaków. Rozumie to także Jarosław Kaczyński, zresztą wyjątkowo wybitny polityk i strateg.

W myśleniu Lecha Kaczyńskiego było więc nawiązanie do Rzeczypospolitej wielu narodów, do pamięci współżycia narodów i klas społecznych, przy zachowaniu porządku. To jest tak cenny kapitał, że możemy go eksportować. Uważam więc, że Unia Europejska powinna zostać przekształcona w tym kierunku. “

Jacku, gdyby prezydent miał wyczucie sytuacji międzynarodowej, to starałby się obronić/ przygotować Polskę przed jeszcze głębszą integracją z UE.

W UE odradza się omawiana tutaj ” hydra lewicy” Nie zauważasz tego?? Kiedyś to ogarniałeś. Co stało się, że dziś o tym nie pamiętasz? Gdyby Lech miłował Polaków choć w połowie jak zydów to mielibyśmy w końcu Muzeum Historii Polski, a nie żydowskie. Nie pozwoliłby na gnębienie niewinnych Ofiar II wś przedstawianych dzisiaj jako bestie i żydożercy… itp..

Nie chcę pisać o porządku moralnym, ich zachowaniu wobec zabijania dzieci czy złamaniu konkordatu ze Stolicą Apostolską. Kup że sobie książkę abp Wielgusa ” Tobie Panie zaufałem”, kosztuje zaledwie 20 zło, a wiele wyjaśnia… I jeszcze słów kilka co do wybitnej strategii wobec Polaków. Jak donosi prasa od czasów rządów panów Kaczyńskich i następnych “W ciągu ostatniej dekady ponad pięciokrotnie wzrosła liczba mieszkańców Izraela, którzy otrzymali polskie paszporty. Nawet 90 proc. z nich nie mówi nawet po polsku W sumie, od roku 2004, czyli od wstąpienia Polski do Unii Europejskiej, paszporty otrzymało 13 tys. Żydów mieszkających w Izraelu.”

Co do rodowitych Polaków rządzący już tacy dobrzy nie są: Państwo polskie rocznie sprowadza z Kazachstanu zaledwie kilka rodzin z długiej, wielotysięcznej kolejki w ramach tzw. Bazy Rodak, inni wracają na własny koszt. Za to ta znienawidzona przez was Rosja, wiedząc że tylko Polacy mogą im pomóc w odrodzeniu się prawdziwej kultury, co robi? “Putinowska Rosja przyjęła 20 tys. naszych rodaków z Kazachstanu. Tamtejsi Polacy wyjechali również do Niemiec, a nawet na Białoruś. ”

Artykuł opublikowany na stronie: http://www.naszdziennik.pl/ekonomia-gospodarka/123575,niechciani-polacy.html Co do tworzenia kultury: Nasze władze od lat chętnie udzielają azylów, stypendiów itp wszystkim mniejszościom narodowym. Teraz jest moda na ” pomoc młodym, zdolnym Ukraińcom”

Popytaj swoich kolegów z UO ilu ich darmo studiuje w Opolu?!

A co daje Polakom? Osławiona Karta Polaka daje darmową wizę i prawo do studiowania, ale bez stypendium. Nie jest podstawą do repatriacji ani do osiedlenia się w Polsce.

Jacek, może i Polska jako kraina geograficzna się ostanie, ale gorzej z Polakami….

Czy ty to rozumiesz? O jakiej ” Sprawie Polskiej” piszesz?

Nie zauważasz, że obydwa obozy, rządzący i opozycja z jednego pnia się wywodzą?!

Z pnia antypolskiego. Dlaczego wklejasz łzawe filmiki wraz z artykułem, który za wszelką cenę usiłuje nam wmówić, że to Rosja jest agresorem na Ukrainie:) Jacek nie wiem czy zauważyłeś ale Majdan był czysto ukraińskim przewrotem. Owszem finansowali go żydzi typu Kołomyjski, Poroszenko i inni. CIA, jako przedstawiciel wolnego świata również niosła tam pomoc… Przecież to są oczywistości!

Jest mi wstyd, że wklejasz artykuły w których występują tacy medialni bandyci jak Paweł Kowal. Poczytaj co o takich myślą Polacy Zachowujesz się jakbyś przestał rozumieć rzeczywistość. Jakbyś nie zauważał tego, że nasi rządzący wespół z opozycją prowokują Rosjan jak idioci. Bo czymże są wypowiedzi Dudy czy tego idioty Schetyny.

Kaczyński gdyby chciał za tę wypowiedź o Froncie Ukraińskim, rozniósłby go na strzępy… Dlaczego milczy??? Wydaje mi się, że ma zakaz pozytywnego mówienia o Rosji. Bo o nich można i należy mówić tylko źle! I wasze środowisko wpisuje się w ten scenariusz, nad czym ubolewam. Choć wiem, że przegraliście niestety, a mieliście taką ładną kartę przetargową, jako opozycjoniści. Przesraliście ją. I tyle.

Polecam równie dobry film z Doniecka. Posłuchaj co mówią prości ludzie https://www.youtube.com/watch?x-yt-cl=84503534&v=Hby5uPan04I&x-yt-ts=1421914688#t=57

 

Pozdrawiam   Marianna Kowalska

Marianno!

Dziękuję za ciekawy list. W wielu miejscach trudno Ci odmówić racji. W innych nie ma sensu się spierać, więc tylko kilka uwag:

1. Nazwisko Kowal zaistniało z okazji ostrzeżeń przed UE. Uważam, że takich ostrzeżeń nigdy dosyć. 

2. Brak sympatii do “przyjaciół moskali” wdrukował we mnie pan od rosyjskiego. To był naprawdę wredny typ, uwierz. Trudno mi się wyleczyć. W porównaniu z nim całe to KGB, NKWD, czy nawet GRU to betka.

Obawiałbym się też doświadczyć tej miłości jakiej swego czasu doznała Ukraina na rozkaz towarzysza Stalina.

3. Jeśli “zielone ludziki”, to nie są “ludzie radzieccy”, to skąd się wzięli? Ukraińcy tłuką się między sobą? To jakiś niezrównoważony naród.

4. “Sprawa Polska” to jest coś czym jest zainteresowanych parę osób. Nie słyszałem żeby jakaś partia. Przeciwko tej sprawie różne partie walczą z różnym zapałem i z różnymi skutkami. Z tego powodu przypisuję im różne wartości.

5. Wyrażona przez Ciebie opinia, że bycie opozycjonistą w czasach komuny upoważnia do czegokolwiek w czasach dzisiejszych dowodzi wielkiej naiwności. Niebezpiecznej naiwności.

Szykuje się porozumienie UE z Rosją celem utworzenia wielkiego jednolitego obszaru handlowego od Lizbony do Władywostoku. Będziesz usatysfakcjonowana.

Pozdrawiam    Jacek

Jedna myśl nt. „Dostałem list

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *