Film z Doniecka budzi przerażenie. Podobne sceny mogą się jednak powtórzyć w Polsce. Czas kończyć z nibypaństwem

za:  http://wpolityce.pl/polityka/230976-film-z-doniecka-budzi-przerazenie-podobne-sceny-moga-sie-jednak-powtorzyc-w-polsce-czas-konczyc-z-nibypanstwem

 

Fot. Michael1238/Wikipedia.org na lic. CC BY-SA 3.0;Youtube.pl
Fot. Michael1238/Wikipedia.org na lic. CC BY-SA 3.0;Youtube.pl

 

Stanisław Żaryn

Filmy z donieckiego lotniska, jakie obiegają świat, budzą przerażenie.Okazuje się, że po trzech latach po Euro 2012 budowany na tę imprezę stadion jest kupą gruzu i metalu. Ten film to oskarżenie pod adresem Kremla. A jednocześnie dowód kolejnej zbrodniczej polityki Rosji. Obrazy z Ukrainy pokazują grozę sytuacji, jaka ma miejsce u naszego wschodniego sąsiada. Sytuacji, która może wymknąć się spod kontroli wszystkim.

Tymczasem w Polsce trwa festiwal chocholich tańców III RP. Infantylizm polskiej rzeczywistości medialnej, politycznej i społecznej bije rekordy. Polacy są trzymani niczym w matriksie i ogłupiani a to propagandą sukcesu, a to fałszywymi wrzutkami i kampaniami nienawiści, a to ułudą debaty na najważniejsze dla Polski tematy. Propaganda III RP ma na celu, czego nikt już nie ukrywa, nie dopuszczenie do władzy jedynej formacji politycznej, która daje choćby cień nadziei na reformę państwa. Ceną za brak zmian partii rządzącej jest m.in. ochrona procesów i mechanizmów degenerujących polską państwowość, naród i wspólnotę. Ten polityczny spisek prowadzi więc do bardzo daleko idącego osłabienia Polski. I może doprowadzić do jej końca.

Film z Doniecka powinien być puszczany na okrągło w polskich mediach. Zadaje on bowiem kłam jednemu z podstawowych oszustw, jakie się upowszechnia w III RP. Ten obraz wskazuje, że historia bynajmniej się nie skończyła, że Polska samodzielność nie jest dana raz na zawsze. Sytuacja geopolityczna naszego kraju jest coraz bardziej niepokojąca, a „rozchachana” i uradowana sobą III RP nie będzie w stanie zatrzymać rosyjskiego walca, jeśli ten się rozpędzi.

Film z Doniecka pokazuje skutki rosyjskiej działalności. I on powinien Polaków otrzeźwiać! Polska zagrożona jest przecież podobną działalnością rosyjskiego państwa. Nikt nie może dziś zagwarantować, że podobne filmy nie będą za kilka lat kręcone w Polsce. Polacy muszą to zrozumieć. Szczególnie, że tendencje widoczne wokół nas niepokoją coraz bardziej. Jak wskazuje Paweł Kowal w rozmowie z portalem wPolityce.pl, ostatnie działania unijnych partnerów Polski wyglądają jak nowa Jałta. I są wymierzone w Polskę. Trudno o inną ocenę również, gdy czyta się ofertę niemiecką, by w Europie tworzyć wspólną wymianę gospodarczą z Rosją. Polityka niemiecka staje się coraz mocniej obliczona na wspólne niemiecko-rosyjskie interesy.

Co więcej, podobny wydźwięk ma ostatnie stanowisko dowódców NATO. Gen. Philip Breedlove, naczelny dowódca sił NATO w Europie, chce wznowienia rozmów wojskowych z Rosją. Generał mówił o tym, choć Sojusz ma świadomość, że rosyjskie działania wobec Ukrainy są coraz agresywniejsze. Do spotkania z rosyjskimi przywódcami szykuje się również szef NATO Jens Stoltenberg, który mówił, że jest gotów spotkać się z szefem rosyjskiego MSZ Siergiejem Ławrowem, choć i on ma świadomość, co dzieje się na Ukrainie.

Jak interpretować słowa szefostwa NATO? Czy powrót do rozmów Pakt-Rosja nie jest tolerowaniem agresji rosyjskiej na Ukrainę? Czy podobną agresję Pakt mógłby tolerować, gdyby miała miejsce w Polsce?

W Unii Europejskiej oraz NATO widać coraz mocniejszą tendencję, by rozmiękczać stanowisko wobec Rosji. Dwa mechanizmy polityczne, na które może w zagrożeniu liczyć Polska – NATO i UE – stają się coraz bardzie wątpliwe. Te wątpliwości są tym większe, im bardziej niepoważne będzie polskie państwo.

Warto, by film z Doniecka uświadomił skalę zagrożenia Polakom. To zagrożenie jest bowiem całkiem realne. Polska to wciąż nibypaństwo, leżące między dwoma agresywnymi podmiotami, których współpraca oznaczała dla nas w przeszłości tragedie.

Polacy muszą działać. Nibypaństwo i zabawa w Polskę to patologia, na którą nie ma czasu. A pracy jest bardzo wiele. Bez niej nikomu Polski nie będzie się opłacało ratować…

 

 

2 myśli nt. „Film z Doniecka budzi przerażenie. Podobne sceny mogą się jednak powtórzyć w Polsce. Czas kończyć z nibypaństwem

 1. Anna

  Ciekawy tekst pana Wrzodaka. Może wklei go pan Jacek?

  Błazenada Bujakowska

  Ostatnio uaktywnił się razem z panem Zbigniewem Brzezińskim były działacz młodzieżówki komunistycznej udający swego czasu działacza Solidarności Bujak Zbigniew. Aktywność jego nie skupia się na problemach Polskich, tylko aktywność jego emancypuje w kierunku litości dla banderowskich, okupacyjnych, rezimowych władz na Ukrainie. Przejeżdża Bujak wrzesz i wzdłuż terytorium Ukrainy (ciekawe za czyje pieniądze i do kogo jego raporty trafiają) i biadoli, że walczące na wschodzi oddziały watażków z ,,prawego sektora” i ,,swobody” skierowanych przez oligarchów z Ukrainy, nie mają butów, ciepłych spodni, kurtek, notkowizorów, karabinów snajperskich no i ciężki sprzęt też by im się przydał. Według Bujaka, winą za ten stan rzeczy ponosi Polska, ponieważ ,,odmawia pomocy wojskowej Ukraińcom” to w związku z tym ,,dopuszcza się zdrady”.

  Towarzysz Bujak, zamiast szkalować Polskę, powinien zwrócić się do oligarchów z Ukrainy jak np.; Pińczuka, Firtasza, Taruty, Kołomojskiego – szefa rady żydowskiej na Ukrainie, którzy tak wiele skorzystali na zbrojnym antykonstytucyjnym przewrocie władz ukraińskich, aby ci, zechcieli kupić buty, kurtki dla swoich ludzi, walczących na wschodzie Ukrainy, zamiast domagać się od polskiego podatnika sponsorowania wojny oligarchicznej.

  Bujak powinien się zwrócić do tych, którzy podpalili Ukrainę a mianowicie senatora McCaina, Zbiegniewa Brzezińskiego oraz europosłów takich jak: Sariusz – Wolski, Paweł Kowal, Jerzy Buzek, Jacek Kurski i nni. Proszę się zwrócić też do Jarosława Kaczyńskiego, Roberta Biedronia, Antoniego Macierewicza, Bronka Komorowskiego, Palikota, Kwaśniewskiego, którzy tak entuzjastycznie popierali euro-majdan, może oni wyłożą pieniądze na buty watażków walczących na wschodzie Ukrainy, przeciwko swoim obywatelom. Bujak nie pisze o co jest ta wojna. Bujak jest albo niedouczony, albo udaje prymitywnego głupka. Wyjaśniam mu, że ochotnicy ,,prawego sektora” oraz partii ,,swoboda” i innych grup o ideologii banderowskiej, walczą dlatego, ponieważ nie podoba im się, że mieszkańcy na wschodzie Ukrainy mówili rosyjskim językiem, chcieli mieć prawo do swojego języka, kultury, własności, wolności obywatelskiej. Zachowanie takie było sprzeczne z ideologią banderowską i min. dlatego mają być wymordowani przez dzieci i wnuków banderowców, w podobny sposób, jak nasi bracia Polacy w latach 43-49 na kresach wschodnich. Ci siepacze – ludobójcy z lat 43-49 oraz ci co napadli na mniejszość rosyjską, posługiwali się i posługują ideologią szowinistów faszystowskich czyli prymitywną banderowszczyzną. Mordowani byli Polacy a teraz Rosjanie tylko dlatego, że byli lub są Polakami oraz Rosjanami.

  – Dlaczego Bujak stoi za ideologią ludobójczą z lat 43-49 i za tymi co chcą obecnie dokonać rzezi na innym narodzie w imię interesów władzy oligarchicznej na Ukrainie?

  – Dlaczego Bujak, domaga się pomocy dla szowinistów z ,,prawego sektora” i partii ,,swobody”, które te organizacje jawnie domagały się ,,powrotu” 17 powiatów na rzecz Ukrainy, leżących na terytorium obecnej Rzeczpospolitej?

  – Dlaczego Bujak, swego czasu działacz młodzieżówki komunistycznej, bezpodstawnie oczernia Państwo rosyjskie, które nie rości żadnych pretensji do naszego terytorium w przeciwieństwie do reżimowych banderowskich władz ukraińskich?

  – Dlaczego Bujak, nie wstawia się w reżimowych władzach ukraińskich o wyjaśnienie opinii publicznej, kto zastrzelił ponad 100 osób na Majdanie oraz niech Bujak spyta swoich ,,przyjaciół” wojennych z zachodu dlaczego do dziś nie ujawniono światowej opinii publicznej, zapisów z czarnych skrzynek zestrzelonego malezyjskiego samolotu nad Donieckiem?

  Panie Bujak, proszę się zwrócić o kupno butów i kurtek dla walczących na wschodzie Ukrainy do sprywatyzowanej oligarchicznej, okupacyjnej władzy na Ukrainie. Może zamiast kupować mieszkania dla dzieci Poroszenki na Lazurowym Wybrzeżu, to on może swoim wyjątkowo naiwnym ludziom walczącym na wschodzie kupi kurtki i buty.

  Może nagle cudownie ozdrowiała ,,piękna Julia” coś z swojej miliardowej sakiewki da dla walczących. Przecież jej córka w momencie spływania krwią ulic na Majdanie, wyjątkowo hucznie obchodziła kilkudniowe swoje 34 urodziny z całą wierchuszką oligarchiczną w najlepszym hotelu w Rzymie. Koszty takiej imprezy to setki tysięcy $. Bujak powinien wiedzieć, ile tysięcy butów można było kupić za imprezy córki Julii!!!

  Bujak, zna wielu wpływowych ,,jastrzębi wojennych” z USA, może oni zmuszą marionetkowe, okupacyjne władze na Ukrainie, aby część z swoich ukradzionych obywatelom Ukrainy miliardów, przeznaczyli na wyposażenie swoich walczących, ale wyjątkowo naiwnych ludzi, ale najlepiej Bujak, powinien przekonać ,,jastrzębi wojennych” z USA do tego, aby za pośrednictwem takich jak on, nakazać oligarchom ukraińskim oddanie tego co zrabowali, nakazać natychmiastowe przerwanie sztucznej wojny, wyprowadzenia wszelkiej maści obcych agentów z Ukrainy, oddać władzę w ręce samych Ukraińców. Jeżeli nadal Bujak będzie realizował scenariusze antypolskie na Ukrainie i podżegał do dalszego rozlewu krwi słowiańskiej, to za takie czyny, powinien zostać oskarżony o skłócanie w tym rejonie, chrześcijańskich narodów słowiańskich, by w tej części świata ciągle spływała krew w interesie światowej mafii finansowej.

  Bujak powinien wiedzieć, że na wschodzie Ukrainy nie potrzeba im karabinów snajperskich, sprzętu wojskowego, potrzeba tam przekonywać ludzi do tego, że każda wojna jest porażką ludzkości. Tam jest potrzebna solidarność wielonarodowa, zgoda a nie czołgi.

  Pnie Bujak, w interesie narodów w zorganizowanym kraju o nazwie Ukraina, jest jak najszybsze pozbawienie zbrodniczej, okupacyjnej władzy pseudoukraińskiej, która realizuje politykę śmierci i złodziejstwa. Żaden Poroszenko, Jaceniuk, Tymoszenko, Kowal, Tiahyniuk, Jarosz, Goszczyca, Awakow, Turczynow oraz ci co pociągają ich za sznurki jak: Pińczuk, jego teść Kuczma, Krawczuk, Kołomojski, Firtasz, Achmetow, Brzeziński, Soros, McCain nie są od ratowania ludzi na Ukrainie, oni są do rabowania, rabunek jest skuteczny wtedy, gdy służy się jeszcze mocniejszym i z nimi się dzieli. Ukraina, która składa się z wielu narodów, bardzo cierpi z powodu rozlewu krwi na czele z 3 mln. mniejszością Polaków zapomnianą przez takich pachołków jak Bujak.

  Przecież antypolski system w Polsce podobnie działa jak na Ukrainie. W obydwu krajach realizowana jest polityka amerykańska, kosmopolityczna.

  Polska bierze udział już w tej wojnie, potężnej wojnie propagandowej przeciwko Rosji i ich władzom, dlatego, że Rosjanie mają swojego, podkreślam swojego prezydenta i płacą cenę za to, że światowa mafia finansowa nie została dopuszczona do rozkradzenia do końca majątku rosyjskiego oraz, że banksterzy nie mogą obsadzać ważnych stanowisk państwowych swoimi ludżmi, czyli marionetkowymi władzami jak to ma miejsce w Polsce i wielu krajach po-sowieckich.

  Marionetkowy były działacz młodzieżówki komunistycznej Bujak, razem z ,,jastrzębiami wojny” z siedzibą w USA, budują przemocą, łupieżczymi wojnami, podłością, kłamstwem ateistyczny, zbrodniczy Nowy Porządek Świata. Żadna wojna w ostatnich latach nie rozwiązała żadnego problemu, wręcz przeciwnie wprowadza jeszcze większe podziały wśród ludzi, większy chaos, większy głód, więcej śmierci czego przykładem są takie kraje jak: Irak, Libia, Egipt, Syria, Palestyna narody po byłej Jugosławii a teraz Ukraina.

  Ci ateistyczni wrogowie ludzkości, obecnie pragną aby podpalić Rosję, rękami dobrych ale naiwnych ludzi z Polski, Litwy, Ukrainy, pragną aby chrześcijańska, słowiańska krew lała się też na terytorium Polski.

  Bujak powinien zdawać sobie sprawę z tego o czym pisze i czego się domaga.

  Bujak, wystąpił z postulatem do Polskich władz, aby Polska wysłała swoje wojska na wschód Ukrainy, by ci walczyli ramię w ramię z banderowcami przeciwko tym, którzy pragną swojej Niepodległości, chcą wolności, pragną samostanowienia. Bujak domaga się, aby Polski żołnierz, może wnuk dziadka zamordowanego piłą, lub nadzianego na sztachetę przez banderowca, zabijał tych co przed ideologią banderowską bronią się.

  Bujak swoim tekstem domaga się, aby Polacy, Rosjanie, Litwini, Ukraińcy, Węgrzy, Słowacy – chrześcijanie w interesie banksterów, mordowali się nawzajem, a on razem z ,,jastrzębiami wojennymi” z USA, będzie tańczył na grobach pomordowanych polskich dzieci, kobiet, starców w czasie ,,rzezi wołyńskiej”.

  Bujak, były komandos z Krakowa, szef przybudówki komunistycznej ZSMP w wojsku, niech razem, idzie na wojnę z oligarchami z Ukrainy. Wziąć na wojnę Kaczyńskiego z Macierewiczem, Kwaśniewskiego z Borowskim, Sikorskiego z Anne Apleubaun, dobija się też do was Duda, Biedroń, Grodzka, Gosiewska, Szyc, plejada darmozjadów, pasożytów tzw. europosłów na czele z Krasnodębskim, Sariuszem – Wolskim, Kowalem, Buzkiem, i walczyć w imię ideologii partii nazistowskich takich jak ,,prawy sektor”, oraz ,,swoboda”, zaproponować to okupacyjnym, marionetkowym władzom Ukrainy na czele z banderowcami Jaceniukiem i Poroszenko, Pińczukiem, Kołomojskim, Firtaszem, razem na Wschód Ukrainy, bez butów, ciepłych kurtek, snajperskiej broni, na golasa, walczyć między sobą, co zapewne ulży zwykłym ludziom.

  Ale niech Bujak, od Polski, od Polskiego żołnierza, od Polskiego munduru odwali się.

  Gdyby Polska była państwem prawa, to za takie wypowiedzi i jawne szpiegowskie wypociny głoszone przeciwko własnemu Państwu, przeciwko ułomnej, ale Polskiej Konstytucji, powinien zostać surowo ukarany. Przyzwoici Polacy, nie powinni podawać Bujakowi rękę, przebywać w jego towarzystwie, ponieważ jawnie przedkłada on, obce interesy nad dobro Polaków i Państwa Polskiego.

  Zygmunt Wrzodak

  Poseł na Sejm IV i V kadencji

  Były członek KK Solidarności

  24.01.2015 rok

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *