wyszperane 09/01/15

Nazywanie dobra i zła po imieniu zgadza się z Ewangelią, natomiast brak podstawowych rozróżnień na zasadzie przekonania, że Bóg kochając wszystkich, akceptuje wszystko, łącznie z grzechem, prowadzi do pomieszania pojęć dobra i zła, świętości i grzechu.
http://jacekbezeg.pl/2015/01/10/jakiej-wiec-wladzy-chcemy-herodowej-czy-chrystusowej/

Ks. Kneblewski: Haniebne nazwy ulic
http://www.pch24.pl/tv,ks–kneblewski–haniebne-nazwy-ulic,17646

przy potwornym, brutalnym porwaniu czterech samolotów pasażerskich (9/11) dwa wielki boeingi wbiły się (jakżesz celnie) w WTC  – i w nich zostały, by tam całkowicie się spalić, mimo ogromnej energii kinetycznej. Ale jeden paszport „terrorysty” się znalazł na dole, nieuszkodzony.

http://jacekbezeg.pl/2015/01/10/walcowanie-psychiki-i-logiki/

Dziś rano czytam, że sprawcy zamachu we Francji zostawili w aucie dowód: „Jak poinformował w czwartek magazyn „Le Point”, jeden z nich zapomniał zabrać swój dowód osobisty z auta, które wykorzystali podczas ucieczki”. – źródło  Proszę mi wybaczyć, ale tego typu zguba na „robocie” wydaje się tak nieprawdopodobna, iż od razu naszły mnie wątpliwości, którymi chciałbym się szybko podzielić.
http://jacekbezeg.pl/2015/01/09/grube-nici-zamachu-we-francji/

W dniu dzisiejszym Sąd Rejonowy w Opolu postanowił o likwidacji Stowarzyszenia Osób Narodowości Śląskiej wyznaczając także jego likwidatorów. Orzeczenie opolskiego sądu jest konsekwencją rozpatrzenia skargi kasacyjnej przez Sąd Najwyższy w grudniu 2013 roku. Przypomnijmy, że Prokuratura Okręgowa w Opolu wniosła do SN skargę kasacyjną na orzeczenie Sądu Okręgowego w Opolu z dnia 7 września 2012 roku nakazującego wpis SONŚ do rejestru stowarzyszeń. Sąd Najwyższy przychylił się wówczas do wniosku opolskiej prokuratury podkreślając, że statutowe cele stowarzyszenia mogą godzić w integralność terytorialną państwa polskiego, a sama nazwa wprowadzać może w błąd tworząc mylne wyobrażenie jakoby właśnie tworzył się lub nawet istniał naród śląski.
http://www.ngopole.pl/2015/01/09/opolski-sad-nakazal-likwidacje-stowarzyszenia-osob-narodowosci-slaskiej/#more-70414

Prof. Tadeusz Marczak o skandalicznej interwencji niemieckiego konsulatu we Wrocławiu
Bardzo ważna wypowiedź.
Proszę o możliwie szerokie rozpowszechnianie.
http://jacekbezeg.pl/2015/01/07/vod-gazetapolska-pl-niezalezna-telewizja-drugiego-obiegu-platforma-wideo-gazety-polskiej-mobile-pobierzaplikacja-na-androida-na-androida-strona-glowna-ostatnio-dodane-najchetniej-ogladane-prowadza/
http://jacekbezeg.pl/2015/01/07/niemcy-sa-nam-winni/Czy widział ktoś konferencję Władimira Putina, podczas której dziennikarz po zadaniu niewygodnego pytania zostaje wyprowadzony przez ochroniarzy z sali? A konferencję Łukaszenki? A może Urbana z czasów stanu wojennego?
http://jacekbezeg.pl/2015/01/08/lisiewicz-%e2%80%8bbandzior-owsiak-do-pierdla/Zagraniczni właściciele firm transferują dużą część wypracowanego w Polsce PKB. Te przelewy rosną od wejścia Polski do UE, tylko w ubiegłym roku wyciekło w ten sposób 70 mld zł informuje „Nasz Dziennik”. Przed 2004 r. transferowano rocznie 6-12 mld zł, ale od czasu akcesji od Unii transfery gwałtownie wzrosły do ponad 40 mld rocznie.
http://jacekbezeg.pl/2015/01/07/z-polski-wyciekaja-miliardy-zlotych/

Aspekt finansowy skandalu nie jest tutaj sprawą pierwszorzędną. Sam fakt, że polskie dokumenty wagi państwowej dostają się w ręce pracownika dyplomacji obcego kraju i przekazuje mu je dobrowolnie szef resortu powoduje, że ręce opadają. To, że ten obcy kraj nie jest wrogiem Polski, nie ma żadnego znaczenia. Sikorski powinien zawsze być świadomy tego, że pracownicy dyplomacji współpracują ściśle ze służbami specjalnymi własnych krajów. Jest naiwnością sądzić, że po przekazaniu dokumentów do „analizy” zajmował się nimi tylko Crawford. Bez wątpienia dokumenty były na biurkach wielu brytyjskich analityków i polityków, którzy sugerowali istotne zmiany w tekstach. Tego się nie dowiemy nigdy, tym niemniej pozostaje silne podejrzenie tego, że obce interesy były przez Sikorskiego wplatane w jego działalność dyplomatyczną. Nie wiemy, czy chodziło tu tylko o interesy brytyjskie, wszak nie wiadomo, czy Crawford nie współpracował z innymi służbami, spoza obszaru brytyjskiego. Skala podejrzeń całkowicie dyskwalifikuje Sikorskiego jako polityka i pozwala określić go jako zdrajcę. Sikorski to człowiek niebezpieczny ze względu na swoją mizerną inteligencję polityczną.
http://mkajman.salon24.pl/624619,obce-sluzby-koryguja-teksty-sikorskiego

Boję się o bezpieczeństwo naszego kraju. W tej chwili stajemy się bezbronni w relacjach z Moskwą. Może to spowodować, że stracimy tę niepodległość, która jest kulawa i tę wolność, która jest marna. Ale okupacja i utrata tego, co mamy będzie znacznie gorsza
http://jacekbezeg.pl/2015/01/08/prof-szeremietiew-ostrzega-mozemy-utracic-nawet-te-kulawa-niepodleglosc-i-te-marna-wolnosc/Sędzia Anna Statkiewicz z Sądu Rejonowego dla Wrocław-Śródmieście cofnęła dzisiaj kary dla uczestników spontanicznego protestu przeciwko honorowaniu stalinowskiego zbrodniarza Zygmunta Baumana we Wrocławiu. Sędzia uznała protesty za legalne. Publiczność przyjęła ogłoszenie wyroku oklaskami.
http://niezalezna.pl/63086-protestujmy-przeciwko-zbrodniarzowi-cofnieto-kary-za-baumanaO historii w popkulturze, swojej pasji do Żołnierzy Wyklętych i o wielkiej trasie koncertowej w 2014 roku mówi PCh24.pl raper Tadeusz “Tadek” Polkowski. Rozmawia Krzysztof Gędłek.
http://www.pch24.pl/tv,polska-historia-to-powod-do-wielkiej-dumy,18687

Pałac Kultury i Nauki imienia Józefa Stalina jako najistotniejszy motyw. Plują nam w twarz czy może tylko lekki, ciepły deszczyk pada?
http://jacekbezeg.pl/2015/01/07/tvp1-hd-nowa-czolowka-wiadomosci-od-1-stycznia-2015/

— “Może by więc zacząć od uporządkowania mechanizmu pozwalającego obywatelom wpływać na decyzje ich dotyczące, przy pomocy referendum? Należy domagać się zmiany ustawy o referendum tak, by po zebraniu pod wnioskiem określonej liczby podpisów było one obligatoryjne, a wynik referendum bez względu na frekwencję wiążący dla władzy.” — M.Todd

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *