Zelnik: W Polsce dokonuje się łamanie sumień

za:   http://www.stefczyk.info/publicystyka/opinie/zelnik-w-polsce-dokonuje-sie-lamanie-sumien-,12627529032

zelnik112
Zelnik: W Polsce dokonuje się łamanie sumień

W Polsce dokonuje się łamanie sumień w miejscach pracy, aby pracownicy byli zobligowani do głosowania tylko na swojego pracodawcę – napisał w specjalnych życzeniach aktor Jerzy Zelnik.

Jak czytamy na portalu niezalezna.pl:

„Życzę, abyśmy wyprostowali karki, mieli odwagę, żyli w zgodzie z własnym sumieniem. Bo mam wrażenie, że w Polsce dokonuje się łamanie sumień w miejscach pracy, aby pracownicy byli zobligowani do głosowania tylko na swojego pracodawcę i jest to sytuacja rodem z feudalizmu. Życzę Polsce, aby nie przepłacała swoich inwestycji, nie była rozrzutna. Mądrze planowała” – życzy Jerzy Zelnik.

Aktor dodaje, że w tym roku prof. Witold Kieżun został mocno skrzywdzony:

„Kapituła Obywatelskiego Klubu Akademickiego przyznała doroczną nagrodę prof. Witoldowi Kieżunowi, który został dosyć mocno skrytykowany za to, co robił w latach 70(…)Jeżeli będziemy sami niszczyć autorytet, nawet jeśli miał on chwile słabości – czego nie umiem, ani udowodnić, ani obronić w tej chwili – to i tak jestem po stronie profesora” – czytamy.

Zelnik przekonuje, że brakuje w Polsce prawdziwych autorytetów, bowiem zaborcy obcinali wszystkich głowy chcąc stworzyć naród typowo roboczy.

Aktor zachęca do działania. Przekonuje, że musimy walczyć, by demokracja nie była fasadowa. „Żeby szanowano opozycję, która twardymi słowami ocenia rząd i taką postawę nazywa się nienawiścią. Establishment, trzymający się kurczowo władzy też myli dążenie do prawdy z nienawiścią” – czytamy.

Niezalezna.pl, lz

[fot: youtube]

Czytaj oryginalny artykuł na: http://www.stefczyk.info/publicystyka/opinie/zelnik-w-polsce-dokonuje-sie-lamanie-sumien-,12627529032#ixzz3NgOorVqx

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *