Abp Depo podczas Pasterki: nienawiść do Chrystusa obecna także w Polsce

za:  http://www.pch24.pl/abp-depo-podczas-pasterki–nienawisc-do-chrystusa-obecna-takze-w-polsce,32948,i.html#ixzz3MxUpOz3i

Abp Depo podczas Pasterki: nienawiść do Chrystusa obecna także w Polsce

fot.Wojciech Barczynski / FORUM

– Radość i wdzięczność wypełniają nasze serca, gdy wsłuchujemy się w zadziwiającą nowinę, że Syn został nam dany – mówił abp Wacław Depo podczas Pasterki w archikatedrze Świętej Rodziny w Częstochowie. Jednocześnie zaznaczył, że nienawiść do narodzonego Emmanuela, Chrystusa daje się zauważyć w Europie, świecie i w Polsce.

Metropolita częstochowski podkreślił w homilii, że tylko w Chrystusie przezwyciężymy lęki i wszelkie mroki naszych dni. – Wszelka noc, ludzkie ciemności, niezrozumienia nie stanowią żadnej przeszkody, ale wołają tylko o wiarę – przypomniał abp Depo.

Nawiązując do czasów współczesnych metropolita częstochowski zauważył, że ta noc, podobnie jak noc Golgoty i Zmartwychwstania były i będą ośmieszane i eliminowane z życia publicznego. – Stąd podczas Adwentu ukazywano skandale, zgorszenia w Kościele, tak jakby wiara i Kościół były odpowiedzialne za wszelkie zło i brak pokoju w świecie – mówił abp Depo.

Metropolita częstochowski powiedział, że nienawiść do narodzonego Emmanuela, Chrystusa daje się zauważyć w Europie, świecie i w Polsce i dodał: celebryci ogłaszali, że nigdy nie śpiewają kolęd. Abp Depo przypomniał, że pycha nie pozwala nam ujrzeć, że Bóg jest tak prosty jak dziecko” oraz, że “pycha nie pozwala nam na uniżenie i nawrócenie.

– Nie bójmy się Boga. Bójmy się pychy, która nas oszukuje. Z wiarą i dziękczynieniem przyjmujmy prawdę o narodzinach, aby otworzyć Chrystusowi na oścież drzwi dla Jego trudnej miłości – zaapelował abp Depo.

 

KAI

KRaj

 

Read more: http://www.pch24.pl/abp-depo-podczas-pasterki–nienawisc-do-chrystusa-obecna-takze-w-polsce,32948,i.html#ixzz3MxUpOz3i

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *