Bracia Golcowie: nie warto słuchać stacji, w których konwencji nie mieści się patriotyzm

Bracia Golcowie: nie warto słuchać stacji, w których konwencji nie mieści się patriotyzm

fot. Darek Majewski/FORUM

Śpiewanie o miłości do Ojczyzny nie mieści się w konwencji „polskich” mediów. Święcąca tryumfy na festiwalu opolskim piosenka Golec uOkiestry „Młody maj” nie przebiła się  do mainstreamowych rozgłośni. Dlaczego? O tym opowiadają muzykujący bliźniacy w wywiadzie dla Polskatimes.pl.

 W zeszłym roku w październiku wydaliśmy dwupłytowy album “The best of Golec uOrkiestra”, z okazji jubileuszu 15-lecia zespołu. Znalazła się na nim między innymi piosenka “Młody maj”, która zdeklasowała inne piosenki podczas 50. festiwalu opolskiego w konkursie SuperPremiery, zdobywając trzy główne nagrody. Niestety, nawet to nie pomogło, aby piosenka znalazła się na antenie maistreamowych rozgłośni. Powiedziano nam, że się nie mieści w konwencji… Faktycznie, to niepopularne: “kocham ten kraj, wierzę w ten kraj” – mówi Łukasz Golec.

Piosenka „Młody Maj” zdobyła aż trzy główne nagrody na festiwalu w Opolu. W jej refrenie słyszymy słowa:

Maj!!! Młody maj!!!
Gdy kasztany kwitną.
Kocham ten kraj!!!

Łukasz Golec zauważa w rozmowie z Polskatimes.pl „że Polacy mają względem zagranicy jakiś ogromny kompleks. Sporo jeździmy po świecie z koncertami i tam popularność polskiej kultury jest tak duża, że naprawdę nie mamy czego się wstydzić. W Essen na koncert, na którym byliśmy jedną z gwiazd, przyszło osiem tysięcy ludzi! Dlaczego przyjechali na nasz występ? Bo gramy to co polskie. Tak mówią”.

Jak zgodnie twierdzą bracia „nie warto słuchać stacji, w których konwencji nie mieści się patriotyzm”.

Read more: http://www.pch24.pl/bracia-golcowie–nie-warto-sluchac-stacji–w-ktorych-konwencji-nie-miesci-sie-patriotyzm,32470,i.html#ixzz3L4HPfO4Z

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *