wyszperane 03/12/14

Obecnie wiele osób nie lubi świąt i ich unika wyjeżdżając gdzieś na narty czy do ciepłych krajów. Dotyczy to nie tylko osób samotnych lecz coraz częściej rodzin. Ucieka się w ten sposób od bezsensownych wydatków, męczącego sprzątania, gotowania i obżarstwa.
Dokładnie to samo dotyczy wyborów. Niezwykle staranne przygotowania, rytualny gest wrzucenia kartki do urny i powyborcze zniechęcenie. Najlepszy dowód, że wybory traktowane są jako „ święto demokracji”, nowa świecka , droga, męcząca i dość bezsensowna tradycja.
Gdyby ludzie traktowali wybory poważnie nie zgodziliby się na skandal jakim były ostatnie wybory i na przyklepanie wyborczych oszustw. Zgodzili się jednak w milczeniu i zniechęceniu.
W istniejącej sytuacji dyskutowanie nad ordynacjami i sposobami liczenia głosów ma dokładnie taki sam sens jak dyskutowanie nad wyższością Wielkanocy nad Świętami Bożego Narodzenia albo nawet lepiej – nad obowiązującym kolorem kapci Świętego Mikołaja.
http://dakowski.pl//index.php?option=com_content&task=view&id=14405&Itemid=119

W świetle ujawnionego na rozprawie materiału dowodowego, Instytut Ordo Iuris pragnie podkreślić, że działania Policji, która uczestniczyła w zajściach w nocy z dnia 20 na 21 listopada 2014 r. w Warszawie, mogą nosić znamiona prowokacji. Zeznający w procesie w dniu 22 listopada 2014 r. Dyrektor Biura Ochrony w Kancelarii Prezydenta RP Konrad Komornicki szczegółowo opisał budzące zastrzeżenia czynności podejmowane przez Policję. Konrad Komornicki nie miał bowiem świadomości tego, że jego protokołowane przez Policję wyjaśnienia zostaną potraktowane jako zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez osoby przebywające w tzw. Sali Białej (konferencyjnej) w PKW. Co więcej, sam Konrad Komornicki kilkukrotnie podkreślił, że nie chciał ścigania i ukarania protestujących. Obowiązek wyjaśnienia znaczenia podejmowanych czynności leżał w tej sytuacji na funkcjonariuszach Policji sporządzających protokół. Ze złożonych zeznań wynika jednak, że skarga Konrada Komornickiego mogła zostać pozyskana podstępem.
http://www.ordoiuris.pl/niepokojace-dzialania-policji-podczas-zatrzyman-w-pkw,3522,i.html

Po  raz pierwszy odkąd pracuje w PE spotkałem się z sytuacją, gdy polscy europosłowie grzebią ważne strategiczne plany dotyczące rozwoju Polski w taki sposób. Czyli prymitywny, pełen kompleksów i głupi. To kompromituje tą formację. Politycy PO nie szkodzą już tylko w Polsce ale także na forum europejskim – mówi w rozmowie z wPolityce.pl wiceszef komisji transportu i turystyki PE, europoseł PiS Tomasz Poręba
http://wpolityce.pl/gospodarka/224404-tylko-u-nas-kulisy-zablokowania-przez-platforme-projektu-via-carpatia-poreba-to-kara-dla-wschodniej-polski-za-popieranie-pis-nasz-wywiad
http://jacekbezeg.pl/2014/12/03/casus-via-carpatia-na-tle/#more-428

Ta historia mogła wydarzyć się tylko w III RP. Szczegóły grabieży majątku Rafinerii Nafty GLIMAR w Gorlicach ciągle owiane są mgłą tajemnicy. I nie ma niestety wątpliwości, że kulisy upadku GLIMARU – prawdopodobnie – nigdy nie ujrzą światła dziennego. Ten artykuł nie uzurpuje sobie prawa do weryfikacji pełnego stanu faktycznego, złodziejskiego rozboju, którego dokonano w jednym z największych zakładów produkcyjnych powiatu gorlickiego, w najstarszej polskie rafinerii ropy naftowej.
Przed laty, tj. w latach 90. XX wieku, jako właściciel maleńkiego, jednoosobowego przedsiębiorstwa, dokonywałem niewielkich zakupów parafiny w GLIMARZE. Ilekroć przyjeżdżałem do rafinerii przed bramą stały liczne cysterny i samochody ciężarowe w oczekiwaniu na załadunek. A zakład tętnił życiem., tzn. wszędzie krzątali się pracownicy, a magazyny wypełnione były gotowymi do wyekspediowania produktami. Do cystern pompowano z terminali paliwa a na platformy ciężarówek ładowano worki z parafiną czy z innymi woskami mineralnymi.
Pierwszym sygnałem, że mafia, chyba nie tylko paliwowa, zagięła parol na gorlicką rafinerię było afera (z lat 1999-2001), dotycząca niezapłaconych faktur przez płocka firmę Pollex (na rzecz GLIMARU) na kwotę ponad 42 milionów złotych.
http://gorliceiokolice.eu/2013/01/glimar-w-gorlicach-anatomia-grabiezy/

Wielka Depresja z lat 1929-1933 – symbol ogromnego kryzysu gospodarki kapitalistycznej uchodzi za jeden z największych argumentów przemawiających na rzecz interwencji państwa. Na dodatek powszechnie uważa się, iż w 1933 roku “wspaniały” prezydent Roosevelt rozpoczął “Nowy ład”, który zdołał pokonać “kapitalistyczną bestię” – używając słów Paula Samuelsona, czołowego ekonomisty wychwalającego Związek Radziecki, laureata Nagrody Nobla. Okazuje się jednak, że prawda jest inna. Niestety zafałszowana przez lewicowe środowiska. A jej zafałszowana wersja rozpowszechniania jest przez podręczniki, pomoce naukowe, a nawet kulturę.
http://www.wsercupolska.org/joomla/index.php?option=com_content&view=article&id=6874:nwo&catid=6:warto-przeczytac&Itemid=18

“Niefrasobliwi propagandyści, także katoliccy, mówią nam, że UE daje nam pełną wolność w sprawach nie tylko gospodarczych i politycznych, lecz także duchowych, moralnych i kulturowych. Ale ciągle przeczą temu fakty. Ostatnio Parlament Europejski narzuca nam ustawy niemoralne, a nasze władze formułują deklarację o zachowaniu wyższej ogólnoludzkiej moralności (“nie zabijaj”). Jeśli jesteśmy wolni w zakresie katolickiego kodeksu etycznego, to po co w ogóle deklaracja zabezpieczająca? A żeby było śmieszniej, Parlament Europejski odpowiada, że deklaracja polska w niczym go nie wiąże, a więc mogą nam swobodnie narzucać etykę: “zabijaj!”.
http://www.wsercupolska.org/joomla/index.php?option=com_content&view=article&id=6876:ue
http://www.wsercupolska.org/joomla/index.php?option=com_content&view=article&id=6881:ue&catid=5:panstwo&Itemid=14
O sytuacji Polski i świata – recenzuje Jacek Bartosik  http://www.eprudnik.pl/o-sytuacji-polski-i-swiata-recenzuje-jacek-bartosik/


W grudniu 1985 roku, minie czterdzieści lat od śmierci jednego z największych amerykańskich bohaterów, generała George’a S. Pattona, który został zamordowany przez swych komunistycznych przeciwników. Generał Patton został zabity kilka dni przed planowanym triumfalnym powrotem do Stanów Zjednoczonych. Właśnie został pozbawiony dowództwa nad Trzecią Armią, która była odpowiedzialna za amerykański sektor administracyjny w Niemczech. Był nie tylko przeciwny podziałowi Niemiec, ale był również zwolennikiem podjęcia zdecydowanych działań wojskowych przeciwko komunistom. Jako najbardziej popularny amerykański bohater II Wojny Światowej, Patton byłby nie do pobicia w wyścigu prezydenckim. To był zasadniczy powód wydania rozkazu jego zamordowania przez ukrytych wrogów, zanim zdążył opuścić Niemcy
http://wolna-polska.pl/wiadomosci/kulisy-mordu-generala-pattona-przez-niszczycieli-z-nwo-2014-12Panująca obecnie dystopia [odwrotność utopii] na wiele sposobów przypomina Nowy Wspaniały Świat [Brave New World] Huxleya, ale na inne sposoby jest uderzająco podobna do 1984 [Nineteen Eight-Four] Orwella. Widzimy masową inwigilację i całkowitą utratę prywatności. Jak możemy uciec z matrixa propagandy i kłamstw?
http://wolna-polska.pl/wiadomosci/kontrola-umyslu-propaganda-jak-znieksztalcana-jest-rzeczywistosc-2014-11

Może by więc zacząć od uporządkowania mechanizmu pozwalającego obywatelom wpływać na decyzje ich dotyczące, przy pomocy referendum? Należy domagać się zmiany ustawy o referendum tak, by po zebraniu pod wnioskiem określonej liczby podpisów było one obligatoryjne, a wynik referendum bez względu na frekwencję wiążący dla władzy.” — M.Todd

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *